fot. ESL/Bart Oerbekke

PGL Major: Cloud9 pokonuje North po wyrównanym spotkaniu

Po niesamowicie wyrównanym i pełnym zwrotów akcji meczu Cloud9 ostatecznie pokonało North podczas PGL Major Kraków 2017. Przez długi czas zanosiło się na dogrywkę i dopiero w końcowych minutach spotkania Amerykanie byli w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

  • North 12:16 Cloud9 – Mirage

W szeregach North wszystko było w porządku dopóty, dopóki Cloud9 biegało z samymi pistoletami. Jednak gdy tylko Amerykanie zainwestowali wreszcie w lepsze bronie, dobra passa Duńczyków się skończyła. Goście zza oceanu bardzo szybko odrobili wszystkie straty, po czym sami zaczęli uciekać rywalom. Niemniej i im sił nie starczyło na długo, w efekcie czego tuż przed zmianą stron prowadzili zaledwie 8:7.

W kolejnych minutach sytuacja wcale się nie wyklarowała. Obie formacje wymieniały się ciosami – to punktowała jedna, to znowu druga. Z tego powodu przez bardzo długi czas żadna z nich nie była w stanie odskoczyć na tyle, by móc na poważnie myśleć o zwycięstwie. Wreszcie nadeszła 24. runda, podczas której zaczął się triumfalny marsz C9. Jordan „n0thing” Gilbert wraz z kolegami, niczym wprawieni drapieżnicy, poczuli krew i bezwzględnie wykorzystali moment zawahania przeciwników, wygrywając 16:12.

Już za kilkanaście minut rozpocznie się kolejny mecz zawodów, w którym Natus Vincere zmierzy się z G2 Esports. Anglojęzyczną transmisję z tego, z także kolejnych spotkań znajdziemy na oficjalnym kanale PGL na Twitchu. Z kolei pojedynki wraz z komentarzem Piotra „izaka” Skowyrskiego oraz Adama „destru” Gila obejrzeć będzie można pod tym adresem. Po więcej informacji na temat PGL Major Kraków 2017 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO Gaming miażdży Vistula i awansuje do fazy grupowej ESL Mistrzostw Polski

Bardzo szybko zakończyło się trzecie starcie w ramach zamkniętych eliminacji do ESL Mistrzostw Polski w Counter-Strike: Global Offensive. Awans uzyska...