fot. ESL/Patrick Strack

Astralis pokonuje Immortals na koniec pierwszego dnia PGL Major

W ostatnim meczu pierwszego dnia PGL Major Kraków 2017 Astralis pokonało debiutujące na imprezie tej rangi Immortals. Obrońcy tytułu, mimo sporych problemow, po dogrywce poradzili sobie z rywalem z Ameryki Południowej, stawiając pierwszy krok na drodze do kolejnego mistrzostwa.

  • Astralis 19:17 Immortals – Overpass

Od samego początku sytuacja w meczu zmieniała się jak w kalejdoskopie. Raz przewagę zyskiwali jedni, ale tylko po to, by po chwili oddać ją rzecz drugich. Lepiej zaczęło Immortals, ale już po trzech rundach inicjatywę przejęło Astralis, jednakże następnie trzy grosze od siebie ponownie dorzucili Latynosi. Taki stan rzeczy utrzymywał się aż do 12. rundy i dopiero po niej na ostatni zryw zdecydował się zespół Duńczyków, dzięki czemu też przed przerwą osiągnął trzypunktowe prowadzenie.

Po zmianie stron Immortals nadal miało swoje okazje i część z nich nawet nie wykorzystało. Niemniej nie zastopowało to w żaden sposób Astralis, które niezrażone kilkoma potknięciami, nadal pewnie parło do siebie w kierunku szesnastej zdobytej rundy. Wreszcie jednak podopieczni Rafaela „zakka” Fernandesa przerwali ten triumfalny marsz, przejmując przy tym palmę pierwszeństwa. W efekcie kolejne sześć rund padło łupem Brazylijczyków, zaś my byliśmy świadkami remisu 14:14, co zwiastowało dogrywkę. I faktycznie do niej doszło, a tak nadal obie piątki szły ramię w ramię. Ostatecznie zwycięstwo wpadło na konto Astralis wynikiem 19:17.

PGL Major Kraków 2017 powróci już jutro od godziny 11:00. Anglojęzyczną transmisję z przyszłych spotkań znajdziemy na oficjalnym kanale PGL na Twitchu. Z kolei pojedynki wraz z komentarzem Piotra „izaka” Skowyrskiego oraz Adama „destru” Gila obejrzeć będzie można pod tym adresem. Po więcej informacji na temat samej imprezy zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

kakafu: moi gracze wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności

Pierwszy dzień PGL Major Kraków 2017 przyniósł nam ogromną niespodziankę. Założony w styczniu tego roku zespół BIG nieoczekiwanie dosyć łatwo poradził...