fot. StarLadder

GuardiaN i seized odsunięci od składu Natus Vincere!

Chociaż jeszcze do niedawna wydawało się to nieprawdopodobne to dziś stało się faktem – Ladislav „GuardiaN” Kovács oraz Denis „seized” Kostin zostali odsunięci od składu Natus Vincere. Jednocześnie organizacja potwierdziła, iż wystawiła obu graczy na listę transferową. Prawdopodobnie jest to dopiero początek większych roszad, które w najbliższym czasie mają mieć miejsce na wschodnioeuropejskiej scenie CS:GO.

Decyzja ta to pokłosie fatalnego roku w wykonaniu całego zespołu, zaś czarę goryczy przelał kompletnie nieudany PGL Major Kraków 2017, podczas którego podopieczni Andreya „Andiego” Prokhorova stracili status Legendy, odpadając już w fazie grupowej. Już kilka dni temu dotychczasowy prowadzący ekipy, seized, zapowiedział, że zmiany są potrzebne, ale wtedy jeszcze nikt nie zakładał, że on sam padnie ich ofiarą. Wygląda jednak na to, że brak oczekiwanych wyników miał destrukcyjny wpływ na atmosferę wewnątrz drużyny.

W esporcie, w przeciwieństwie do prawdziwego sportu, gdzie możesz dowolnie zmieniać składy i rotować ludźmi, istnieją dwa kluczowe czynniki: pierwszy to chęć do rozwoju oraz stawania się profesjonalistą – przyznał w rozmowie z oficjalnym kanałem Na`Vi na YoTubie Yevhen Zolotarov, dyrektor generalny organizacji. – Z kolei drugi to chęć wspólnej gry, zaufanie w stosunku do kolegów z drużyny oraz prowadzącego. W naszym przypadku niektóre osoby zatraciły swoją motywację, niektórzy nie chcieli dłużej ze sobą grać i zatracili wzajemne zaufanie – dodał.

seized trafił do Natus Vincere 20 sierpnia 2013 roku, kilka dni wcześniej rozstając się z Begrip Gaming. Z kolei GuardiaN zawitał do ekipy niespełna cztery miesiące później, kończąc tym samym okres bezrobocia, na którym znajdował się od momentu odejścia z Virtus.pro. W ciągu kolejnych czterech lat obaj zawodnicy wystąpili wraz z Na`Vi na szeregu różnych imprez, docierając także do finałów dwóch Majorów. Umowy, którymi Rosjanin i Słowak byli związani byli z organizacją, pozostają nadal ważne, co nie zmienia faktu, iż obaj w najbliższym czasie odejdą do nowych drużyn. Nie wiadomo także jeszcze kto konkretnie zajmie dwa zwolnione przez nich miejsca. O tym powinniśmy dowiedzieć się w najbliższym czasie.

Wobec tego obecny skład Natus Vincere prezentuje się następująco:

  • Ioann „Edward” Sukhariev
  • Egor „flamie” Vasilyev
  • Oleksandr „s1mple” Kostyliev
  • Andrey „Andi” Prokhorov – trener
  • Denis „seized” Kostin – rezerwa
  • Ladislav „GuardiaN” Kovács – rezerwa
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Dardoch

Sprawdzian ostatnich roszad w składach. W nocy startuje ósma kolejka LCS NA

Przed nami ósma, przedostatnia już kolejka LCS NA 2017 Summer Split. Ten tydzień rozgrywek zza wielkiej wody będzie zdecydowanie dużo bardziej interes...