fot. ESL

ESL One Hamburg 2017 pierwszym Majorem w sezonie 2017/18

Zanim trwający sezon Dota 2 się zakończy, czekają nas jeszcze emocje związane z The International 2017. Po turnieju w Seattle odpoczniemy od rywalizacji na najwyższym poziomie, ale tylko przez dwa miesiące. Już pod koniec października odbędzie się pierwszy Major 2017/18, którym okazały się zawody ESL One Hamburg 2017.

Po raz kolejny w historii czołowe drużyny produkcji Valve zawitają do Europy (w tym drugi raz do Niemiec) na turniej rangi Major. Z tego powodu znacznemu powiększeniu uległa także pula nagród, która ma zostać przeznaczona na sygnowaną przez ESL imprezę. Pierwotnie miało to być 250 tysięcy dolarów, ale ostatecznie do zdobycia będzie aż milion dolarów.

W sumie udział w ESL One Hamburg 2017 weźmie osiem zespołów – dwa otrzymają bezpośrednie zaproszenia, zaś pozostała szóstka zostanie wyłoniona na drodze regionalnych eliminacji. Same zawody główne rozegrane zostaną 28-29 października w mogącym pomieścić do 16 tysięcy osób Barclaycard Arena. Już teraz można nabyć bilety na niemiecki turniej, zaś ich sprzedaż prowadzona jest pod tym adresem.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
The International

Rusza The International 2017!

Dziś wieczorem w Seattle rozpoczyna się faza grupowa największego turnieju Dota 2 w roku - The International 2017! Osiemnaście drużyn z całego świata...