fot. Team Liquid

Team Liquid kolejną organizacją, która wycofa się z Overwatcha?

Niespełna miesiąc teamu Team Liquid ogłosił otwarcie dywizji Quake Champions. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w jej składzie znalazło się aż trzech zawodników, którzy dotychczas rywalizowali w Overwatchu. Czy zatem oznacza to rychłe zamknięcie sekcji poświęconej grze Blizzarda? Według doniesień ESPN i owszem.

Jak informują źródła zbliżone do samej organizacji, Liquid nie ma zamiaru próbować swoich sił w Overwatch League i w najbliższym czasie zakończy swoje wsparcie dla hitowej produkcji. Byłoby to równoznaczne z jednoczesnym zwolnieniem wywalczonego niedawno miejsca na Overwatch Contenders Season 1, które w efekcie ma zostać wystawione na sprzedaż.

Jeśli zaś chodzi o dotychczasowych zawodników – Shane „rapha” Hendrixson, Tim „DaHanG” Fogarty oraz Andrew „id_” Trulli wezmą udział w Quake World Championships 2017. Z kolei Keven „AZK” Larivière z uwagi na ogłoszoną przez ESL amnestię ma zamiar powrócić do gry w Counter-Strike: Global Offensive. Pozostaje także kwestia takich osób, jak Robert „shadder2k” Mocanu, Adam „MESR” De La Torre i Dennis „INTERNETHULK” Hawelka. Ta trójka, jeśli doniesienia się potwierdzą, będzie musiała rozejrzeć się za nowym pracodawcą.

Liquid dołączyło do sceny Overwatch w kwietniu ubiegłego roku. Północnoamerykańska formacja z miejsca stała się jedną z lepszych ekip w swoim regionie, kilkukrotnie docierając na podium prestiżowych zawodów. Na szczególne wyróżnienie zasługuje wicemistrzostwo amerykańskiej Overwatch PIT Championship oraz drugie miejsce podczas Overwatch Contenders Season Zero.

Dotychczasowy skład Teamu Liquid prezentował się następująco:

  • Keven „AZK” Larivière
  • Adam „MESR” De La Torre
  • Tim „DaHanG” Fogarty
  • Andrew „id_” Trulli
  • Shane „rapha” Hendrixson
  • Robert „shadder2k” Mocanu
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dziś poznamy zwycięzcę drugich kwalifikacji do Pucharu Polski Cybersport w CS:GO

Do drugich kwalifikacji do Pucharu Polski Cybersport w Counter-Strike: Global Offensive przystąpiło w sumie 97 zespołów, ale na placu boju po pierwszy...