fot. fb.com/venatoress/

Drugie zwycięstwo Venatores w kwalifikacjach do Pucharu Polski Cybersport

Venatores ponownie zdobyło komplet punktów w kwalifikacjach do Pucharu Polski Cybersport w Counter-Strike: Global Offensive. Zespół Sebastiana „dArka” Babińskiego wygrał drugi otwarty turniej eliminacyjny, dzięki czemu jest na pierwszym miejscu w rankingu punktowym.

Do zwycięstwa w kwalifikacjach Venatores potrzebowało sześciu wygranych map. Zespół rozgrywki zaczął od wysokiego triumfu nad Bunniess, następnie stoczył wyrównany pojedynek z Galaktycznymi Jarzynami, a w Ro16 wyeliminował Proskilled. W ćwierćfinale Venatores po dogrywce pokonało OFF-MODE.gray, w półfinale rozprawiło się natomiast z Pompa Team Yellow. Wielki finał pomiędzy Venatores i rewelacją drugich eliminacji – M1STYFIKACJĄ – zakończył się zwycięstwem 16:5 pierwszej z wymienionych drużyn.

Klasyfikacja punktowa po dwóch turniejach kwalifikacyjnych do PPC w CS:GO:
1. Venatores 200 punktów
2 – 3. Pompa Team Yellow, Izako Boars 110 punktów
4. Animals from Faceit 100 punktów
5 – 7. XXTBAXX, Solaris Esports, M1STYFIKACJA 80 punktów
8 – 9. Vistula Esports, PACT 70 punktów
10. ALSEN-Team 60 punktów
11 – 13. Proskilled, Team Problem, OFF-MODE.Black 45 punktów
14. OFF-MODE.gray 40 punktów

Awans do Pucharu Polski Cybersport uzyska czternaście zespołów, które po czterech turach kwalifikacji będą miały na swoim koncie najwyższą liczbę punktów. Dołączą one do Teamu Kinguin i PRIDE, które otrzymały bezpośrednie zaproszenia do głównej fazy rozgrywek. Najbliższe, trzecie eliminacje w CS:GO rozpoczną się w najbliższą niedzielę, 13 sierpnia. Zapisy prowadzone są tutaj.

Najlepsze drużyny internetowego etapu Pucharu Polski Cybersport spotkają się na finałach lanowych, które odbędą się podczas Poznań Game Arena 2017. Tam zespoły CS:GO i LoL-a walczyć będą o nagrody z puli wynoszącej 50 000 złotych.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zeus i seized wrócą do Na`Vi?

Niejasna sytuacja w Natus Vincere trwa w najlepsze. Jeszcze jakiś czas temu wydawało się, że szeregi przetrzebionej ekipy wzmocnią Denis "electronic"...