fot. Valve

Valve ogłasza grę karcianą na podstawie Dota 2

Każdy news rozpoczynający się od słów „Valve zapowiedziało premierę nowej gry” wzbudzi pewnie palpitację serca u co wrażliwszych. Spieszymy jednak z wyjaśnieniem – nie chodzi tutaj ani o Half-Life 3, ani o żadną inną wyczekiwaną kontynuację którejś z uznanych serii. Zamiast tego firma Gabe’a Newella zaproponowała nam karcianą rywalizację w grze Artifact, w całości opartej na uniwersum Dota 2.

Prace nad produkcja ogłoszono przy okazji trwającego The International 2017. O samej karciance nie wiadomo zbyt wiele – wiemy tylko, że w jej ramach będziemy dysponować szeregiem jednostek, które rozmieścimy na polu walki, a także otrzymamy m.in. możliwość budowy specjalnych baraków. Premierę gry przewidziano na 2018 rok. Przy okazji otrzymaliśmy również lakoniczny teaser:

Artifact: The Dota Card Game ma być bezpośrednim konkurentem Hearthstone’a, gry karcianej studia Blizzard, która od momentu swojej premiery zebrała wokół siebie szereg sympatyków. Przy okazji warto zajrzeć na oficjalne konto Artifact na Twitterze, gdyż zapewne to tam pojawiać się będą kolejne informacje na temat produkcji.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

hazed nie jest już zawodnikiem OpTic Gaming

Po czterech miesiącach współpracy James "hazed" Cobb rozstał się z OpTic Gaming. Tym samym organizacja zmuszona jest kolejny już raz w tym roku rozpoc...