fot. DreamHack/Adela Sznajder

Niespodzianka stała się faktem – Zeus i seized znowu w Na`Vi!

Chociaż wielu w to nie wierzyło, Danylo „Zeus” Teslenko oficjalnie powrócił do Natus Vincere. Ukrainiec opuścił rodzimą organizację rok temu, jednakże teraz zdecydował się na kontynuowanie przygody z Na`Vi, która rozpoczęła się jeszcze w 2009 roku. Drugie wolne dotychczas miejsce zajął natomiast Denis „seized” Kostin, odsunięty kilka tygodni temu od składu.

Zeus to żywa legenda Natus Vincere, którego barwy reprezentował już od czasów Counter-Strike’a 1.6. Wraz z ekipą sięgnął po szereg najważniejszych trofeów. I mimo że wraz z Na`Vi aż dziewięciokrotnie występował na Majorach, nigdy nie dopisał do swojego bogatego dorobku tego najważniejszego pucharu. Udało mu się to dopiero w Gambit Esports, do którego trafił w sierpniu ubiegłego roku. Tym samym Teslenko opuszcza brytyjską organizację w glorii chwały głównego twórcy tego sukcesu.

Jeśli zaś chodzi o ostatni wolny fotel, niespodziewanie przypadnie on w udziale seizedowi. Kotin wraz z Ladislavem „GuardiaNem” Kovácsem zostali pod koniec lipca przesunięci do rezerwy i wydawało się pewnym, że w najbliższym czasie pożegnają się oni z Na`Vi. I rzeczywiście Słowaka już w drużynie nie ma, gdyż zainteresowanie jego usługami wyraził FaZe Clan. Rosjanin jednak pozostał i wobec fiaska rozmów z innymi kandydatami został przywrócony do zespołu.

Na tym zmiany się nie kończą. Roszada nastąpiła również na stanowisku trenera, które dotychczas zajmował Andrey „Andi” Prokhorov. Od dziś nowym szkoleniowcem drużyny będzie Mykhailo „Kane” Blagin, który, obok Zeusa, był drugim ojcem sukcesu Gambit podczas PGL Major Kraków 2017. Co ciekawe, Andiemu zaproponowano powrót do roli analityka, ale Ukrainiec odrzucił propozycję i zdecydował się odejść z organizacji.

– Siedem dni temu powiedziałbym, że transfer Danii do Na`Vi jest niemożliwy – przyznał w oświadczeniu dyrektor Natus Vincere, Yevhen Zolotarov. – Niemniej sytuacje stale się zmieniają, a życie niesie ze sobą niespodziewane możliwości. Jestem dumny z faktu, że nasza legenda powraca. Cieszę się również, że Kane, czyli człowiek, który doprowadził Gambit do zwycięstwa na Majorze, także do nas dołączył. Wierzymy, że jego wyjątkowa współpraca z Danią, ogromne doświadczenie, a także myślenie poza schematami wzmocnia naszą drużynę. Z drugiej strony z ciężkim sercem żegnamy Andiego. Andrey był naszym pracownikiem od 2014 roku i przeszedł drogę od autora tekstów ze strony internetowej, poprzez analityka, aż do pierwszego trenera Natus Vincere. Jestem wdzięczny za wszystko, co dla nas zrobiłeś, i z pełną serdecznością życzę ci powodzenia – zakończył.

Zarówno Zeus, jak i seized okazję do ponownego debiutu w szeregach Natus Vincere będą mieli już pod koniec sierpnia. Wtedy to wraz ze swoją nową-starą drużyną pojawią się na DreamHack Masters Malmö 2017, gdzie przyjdzie im walczyć o łączną pulę nagród w wysokości 250 tysięcy dolarów.

W tej sytuacji obecny skład Natus Vincere prezentuje się następująco:

  • Denis „seized” Kostin
  • Ioann „Edward” Sukhariev
  • Egor „flamie” Vasilyev
  • Oleksandr „s1mple” Kostyliev
  • Danylo „Zeus” Teslenko
  • Mykhailo „Kane” Blagin – trener
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Gracze Vega Squadron przedłużyli swoje umowy z organizacją

Trudno powiedzieć, by Vega Squadron stanowił wiodącą siłę na Starym Kontynencie, ale mimo to wschodnioeuropejska formacja co jakiś czas potrafi zaznac...