fot. ESL

Finały 6. sezonu ESL Pro League odbędą się w Danii

ESL i WESA zorganizują pierwszy w swojej historii turniej Counter-Strike: Global Offensive w Danii – finały ESL Pro League Season 6. Zawody odbędą się 8-10 grudnia 2017 roku i weźmie w nich udział 12 drużyn. Rywalizacja o lwią część puli nagród toczyć się będzie w Sparekassen Fyn Arena. Ponadto, wydarzeniu towarzyszyć będą gamingowe targi, których organizacja przypadnie miastu Odense i ESL. Więcej informacji na ten temat pojawi się w nadchodzących tygodniach.

6. sezon Pro League, najdłużej działających profesjonalnych rozgrywek CS:GO w historii, rozpoczyna się już 22 sierpnia. Najlepsze drużyny z dwóch regionów, które przebrną przez zmagania fazy online spotkają się w fazie grupowej 5-6 grudnia. Następnie, przed zgromadzoną w Sparekassen Fyn Arena publicznością, rozegrane zostaną ćwierćfinały, półfinały oraz wielki finał.

Cieszymy się na myśl o organizacji finałów ESL Pro League, wraz z gamingowymi targami, w zupełnie nowym miejscu”– powiedział Ken Hershman, komisarz i przewodniczący zarządu WESA. „Tegoroczne finały Pro League odbywają się w dwóch niesamowitych miejscach, w których fani znani są ze swojej pasji do esportu, a w szczególności do CS:GO. Ten rok dla całej ligi jest naprawdę ekscytujący.

Bycie gospodarzem jednego z najważniejszych esportowych wydarzeń to świetna okazja do zaprezentowania publice z całego świata miasta Odense” – powiedział Peter Rahbæk, burmistrz Odense. „W naszym mieście esport od dłuższego czasu jest integralną częścią rozumienia sportu i idealnie pasuje do obszarów biznesowych, na których się skupiamy. Poprzez to wydarzenie możemy promować Odense jako miasto chcące tworzyć miejsca pracy w obszarach związanych m.in. z dronami, branżą IT i naszą międzynarodową grupą Odense Robotics.

Jesteśmy podekscytowani i w pełni gotowi na przyjęcie w Odense tego znanego na całym świecie wydarzenia” – przyznała Jane Jegind, zastępca burmistrza Odense ds. kultury, sportu i rozwoju miasta. „Gamingowa społeczność w naszym mieście cały czas się powiększa, a lokalne kluby i stowarzyszenia wyraźnie interesują się tą dziedziną. Jest to również kierunek, w którym chce zmierzać nasze miasto. Esport i gaming, to aktywności społeczne, które łączą ludzi i sprawiają, że interesują się nowymi technologiami, czego potrzebuje zarówno nasze miasto, jak i cały świat.

Od czasu uruchomienia Pro League w CS:GO dwa lata temu, frekwencja wydarzeń dostępnych dla widzów oraz oglądalność online z sezonu na sezon rośnie. Od startu pierwszej edycji obejrzano ponad 75 milionów godzin materiałów online, a materiały wideo odtworzono ponad 280 milionów razy. W tym roku najlepsze drużyny z Europy i Ameryki Północnej rywalizować będą w sumie o 2 miliony dolarów. Oznacza to, że pula nagród w porównaniu do ubiegłego roku wzrosła o 25%. Finały w Odense będą szczególne, bo właśnie za ich sprawą przekroczona zostanie granica 4 milionów dolarów, które zostały wypłacone drużynom w postaci nagród od początku istnienia ESL Pro League. Sprzedaż biletów na finały ESL Pro League Season 6 w Odense wystartuje 11 sierpnia w piątek o godzinie 11:00. Po więcej informacji na temat wydarzenia zapraszamy na oficjalną stronie Pro League CS:GO. Trailer grudniowych zawodów możecie znaleźć tutaj.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Tego dnia... NiP wraca do gry

Pięć lat temu, czyli 10 sierpnia 2012 roku, gruchnęła wiadomość o reaktywacji legendarnej drużyny Ninjas in Pyjamas, czyli prawdziwego esportowego din...