Ninjas in Pyjamas Nagne
fot. Riot Games

Królowie LCS EU na kolanach! G2 i Fnatic ulegają ekipom z dna tabeli

Mało kto spodziewał się tak zaskakujących wyników wczorajszych spotkań LCS EU. Podczas gdy w ciemno mogliśmy obstawiać zwycięstwa G2 Esports i Fnatic, obydwie drużyny uległy formacjom z samego dna grupy A. W pierwszym meczu mistrzowie Europy przegrali z ROCCAT 1:2, natomiast Fnatic musiało uznać wyższość Ninjas in Pyjamas, które zwyciężyło 2:0.

Z takiego obrotu sprawy bardziej zadowolona jest brytyjska organizacja. Porażka mistrzów Starego Kontynentu oznacza bowiem, że Caps i kompani mają zapewniony bezpośredni awans do półfinału letnich play-offów. Z kolei G2 Esports na koniec fazy zasadniczej zajmie drugie miejsce w grupie A. Jest to pierwszy raz w historii organizacji, kiedy na koniec fazy zasadniczej LCS EU to nie ona zasiądzie na fotelu lidera. Jednocześnie poznaliśmy jedną z par fazy pucharowej – w ćwierćfinale rywalem G2 będzie Splyce.

Jeśli zaś chodzi o wczorajszych zwycięzców, to ich morale z pewnością poszybowało w górę. Dla NiP może mieć to zbawienny wpływ na nadchodzący Promotion Tournament. Choć wielu z góry przekreśla szanse na sukces podopiecznych NicoThePico w barażach, zwycięstwo nad pretendentami do tytułu z pewnością zasiało ziarno nadziei wśród fanów szwedzkiej organizacji.

Wyniki pierwszego dnia 10. rundy LCS EU 2017 Summer Split:

Czwartek, 10 sierpnia 2017
17:00 G2 Esports 1 : 2 ROCCAT Bo3
20:00 Ninjas in Pyjamas 2 : 0 Fnatic Bo3

Dzisiaj czekają nas kolejne mecze europejskich rozgrywek. Po zmaganiach grupy A przeniesiemy się do drugiego zestawienia, gdzie wciąż toczy się walka o najwyższe miejsce. W pierwszym meczu naprzeciw siebie staną dwaj Polacy – Marcin „Jankos” Jankowski oraz Mateusz „Kikis” Szkudlarek. Podczas gdy H2k-Gaming Jankosa wciąż walczy o pierwsze miejsce w grupie B, Mysterious Monkeys Kikisa nie ma już nic do stracenia. W drugim zaplanowanym spotkaniu Unicorns of Love podejmie Team Vitality. W składzie francuskiej organizacji zobaczymy Oskara „Vandera” Bogdana.

Mecze LCS EU 2017 Summer Split możecie obejrzeć pod tym adresem. Pełny harmonogram i klasyfikację grupową znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Finały 6. sezonu ESL Pro League odbędą się w Danii

ESL i WESA zorganizują pierwszy w swojej historii turniej Counter-Strike: Global Offensive w Danii – finały ESL Pro League Season 6. Zawody odbędą się...