SKT T1 Bang
fot. Riot Games

SKT i Afreeca Freecs na start play-offów LCK

Fani najlepszych regionalnych rozgrywek League of Legends odliczają minuty do startu play-offów ich ulubionej ligi. Już dzisiaj o godzinie 10:00 rozpocznie się pierwszy mecz fazy pucharowej LCK 2017 Summer. Standardowo w zmaganiach weźmie udział najlepsza piątka fazy zasadniczej. Zawody zostaną rozegrane w trybie gauntlet, gdzie w kolejnych rundach czekają drużyny z coraz lepszym miejscem na koniec fazy grupowej.

SK telecom T1 VS
10:00
Afreeca Freecs

W pierwszym meczu zmierzą się czwarta oraz piąta ekipa letniego splitu, czyli odpowiednio SK telecom T1 oraz Afreeca Freecs. Nie pomyliliście się czytając poprzednie zdanie – SKT, aby obronić tytuł mistrzów Korei będzie musiało walczyć już od pierwszej rundy play-offów. Powodem jest seria trzech porażek trwająca na przełomie szóstego i siódmego tygodnia fazy zasadniczej. Ostatecznie choć Huni i spółka uzyskali taki sam rezultat jak Samsung Galaxy, w bezpośrednich starciach okazali się gorsi niż SSG. Tym samym uplasowali się tuż za podium rozgrywek ligowych.

Mimo nie do końca udanej fazy zasadniczej podopieczni Kkomy mają znacznie większe szanse sięgnąć po zwycięstwo w tym spotkaniu. Za ich triumfem przemawia nie tylko fakt nagłego przypływu energii w fazie pucharowej, ale również dość słaby rywal. Afreeca Freecs do końca splitu walczyła o uczestnictwo w play-offach i choć ostatecznie ta sztuka im się udała, szczęście AF może – a w zasadzie powinno – dobiec dzisiaj końca.

Drabinka play-offów LCK 2017 Summer:

Mecze LCK 2017 Summer Playoffs możecie obejrzeć pod tym adresem. Transmisja rozpocznie się o godzinie 10:00. Wszystkie mecze fazy pucharowej poza dzisiejszym zostaną rozegrane w trybie Bo5. Ekipy walczące w pierwszej rundzie powalczą do dwóch zwycięstw na Summoner’s Rift.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
H2k-Gaming Jankos

H2k-Gaming z bezpośrednim awansem do półfinału play-offów!

Mimo że przed nami jeszcze dwa dni zmagań LCS EU 2017 Summer Split, już dzisiaj poznaliśmy ostateczny układ obydwu zestawień. Podobnie jak wczoraj dzi...