Niełatwa rola debiutanta, czyli o Solaris Esports słów kilka

ESL Mistrzostwa Polski to również ogromna szansa dla drużyn, które stoją niejako w cieniu tych najlepszych w naszym kraju. I tak oto, oprócz PRIDE, Teamu Kinguin czy AGO, możemy śledzić poczynania gamENERGY oraz Solaris Esports. To właśnie tym ostatnim poświęcony będzie poniższy artykuł. Razem z kapitanem debiutantów z Solaris, Łukaszem „LUSHem” Krzoską, postanowiliśmy nieco przybliżyć sylwetkę zespołu.

Początki obecnego składu

– Po rozpadzie naszego ówczesnego składu, znanego głównie jako ex-31337 (LUSH, Fenon, bes, Dioxide, xype – przyp. red.), wiedzieliśmy z Fenonem, że chcemy grać dalej razem  opowiada LUSH.  Konrad od razu zaproponował Morfana jako swoją pewną osobę i prowadzącego. Jeszcze tego samego dnia wieczorem „usiedliśmy” we trzech na TeamSpeaku i pomijając pewne oferty dołączenia do innych teamów, ustaliliśmy skład, który szczęśliwie za pierwszym razem okazał się strzałem w dziesiątkę.

Skład Solaris Esports
Łukasz „LUSH” Krzoska
Mateusz „MORFAN” Świętochowski
Eryk „leman” Kocęba
Artur „nejk” Nakielny
Konrad „Fenon” Srębacz

Solaris Esports w obecnym składzie wystąpiło dotychczas na trzech turniejach lanowych.  Podczas naszego wspólnego, dość krótkiego stażu, można było nas zobaczyć na Good Game Expo w Nadarzynie, GameON Kielce i Super Game w Białce Tatrzańskiej. Ten ostatni udało się gładko wygrać, mierząc się w finale z ALSEN (2:0). Dodatkowo, indywidualnie otrzymałem MVP turnieju  powiedział kapitan Solaris Esports.  Jak wiadomo, w trakcie wakacji ciężko z ciekawszymi turniejami, także z niecierpliwością czekamy na jakiś większy LAN – zapowiada Krzoska.

Turniej Miejsce
Good Game Expo Nadarzyn 5-8.
GameON Kielce 5-8.
SUPER GAME  e-sport Białka Tatrzańska 1.

Solaris Esports, czyli wielka niewiadoma?

Wiele osób od początku zastanawiało się czym tak naprawdę jest twór o nazwie Solaris Esports. W pamięci mamy przecież sporo organizacji, które oszukiwały młodych graczy, najpierw obiecując pokaźne sumy, a później zawijając swoją działalność, jak gdyby nic się nie stało. W przypadku Solaris, którego właścicielem jest Devante Klaver, jest na szczęście inaczej.

– W organizacji Solaris Esports zaczęliśmy grać jeszcze wcześniej, na niedługo przed rozpadem ex-31337. Pod tym szyldem wystąpiliśmy nawet na lanie Let’s Play Częstochowa, gdzie odpadliśmy w ćwierćfinale na Izako Boars, co było chyba dla nas największą porażką, która wbiła gwóźdź do trumny  tłumaczy LUSH.  Warunki, jakie oferowała nam organizacja jak na początek były odpowiednie, dlatego chciałem kontynuować tę współpracę z nowym składem. Właściciel obdarzył mnie bardzo dużym zaufaniem, wyrażając chęć inwestowania w coś zupełnie nowego, oferując jeszcze lepsze warunki.

– Często wiele osób nas pyta, co to tak naprawdę Solaris? Nikt wcześniej nie słyszał o takowym gamingu  kontynuuje kapitan zespołu.  Podobnie było z nami, jak zaczynaliśmy współpracę. Solaris samo w sobie było – i dalej można powiedzieć że jest – zupełnie nową organizacją, która powoli zaczyna zyskiwać na rynku. Na ten moment mogę tylko powiedzieć, że wkrótce pojawi się więcej informacji i sama marka stanie się bardziej rozpoznawalna.

Trudne wyzwanie w ESL Mistrzostwach Polski

Zawodnicy Solaris Esports na pewno nie mogą zaliczyć swojego debiutu w rozgrywkach do udanych. Aktualnie zajmują oni ostatnie miejsce w tabeli, mając na swoim koncie osiem porażek w ośmiu spotkaniach.

– W ESL Mistrzostwach Polski póki co nie mieliśmy za dużo szczęścia. Pomijając nasz pierwszy mecz na gamENERGY, który przegraliśmy na własne życzenie, kolejni przeciwnicy już byli bardziej wymagający – PRIDE (16:13), Kinguin (19:16), AGO (16:11)  przyznał LUSH.  Każdej drużynie byliśmy bliscy urwać po jednej mapie, za każdym razem po dużym prowadzeniu, jednak czegoś minimalnie brakowało. Zapewne, gdyby te mecze trafiły nam się pod koniec sezonu, udałoby nam się ograć wspólnie na tyle, żeby z dobrego wyniku nie „throwować” naszych spotkań. W ramach tej ligi jeszcze dzisiaj zagramy z PACT, a w poniedziałek kolejne kwalifikacje do Pucharu Polski, także zapraszam wszystkich do kibicowania  dodał kapitan Solaris Esports.

Krzoska bardzo pochlebnie wypowiedział się na temat samych rozgrywek.  Inicjatywa Mistrzostw Polski bardzo mi się podoba, bo łata pewną dziurę na scenie. Wprowadzenie miesięcznych, dodatkowych pensji jest dużym krokiem naprzód i za to należą się ogromne brawa dla ESL.

Solaris Esports ma jeszcze przed sobą spotkania z PACT, Izako Boars oraz Pompa Team. Pomimo niezbyt fortunnego początku LUSH i jego koledzy mają jeszcze realne szansę na awans do fazy pucharowej. Na pozór młoda drużyna zdążyła już udowodnić, że potrafi konkurować z najsilniejszymi i już w niedługim czasie może być o niej bardzo głośno. Zadanie nie należy do najłatwiejszych, ale graczy Solaris bez wątpienia stać na miejsce premiowane awansem. Wszystkim polecamy śledzić ich poczynania. Poniżej zobaczyć możecie pełne zestawienie meczów Solaris w ESL Mistrzowach Polski.

19 lipca, 19:00 gamENERGY 16:14 Solaris Esports Train
19 lipca, 20:00 Solaris Esports 17:19 gamENERGY Cache
26 lipca, 19:00 PRIDE   16:4   Solaris Esports Cobblestone
26 lipca, 20:00 Solaris Esports   13:16   PRIDE Train
27 lipca, 17:00 Team Kinguin 16:6 Solaris Esports Cache
27 lipca, 18:00 Solaris Esports 16:19   Team Kinguin Inferno
31 lipca, 21:00 AGO Gaming 16:11 Solaris Esports Train
31 lipca, 22:00 Solaris Esports 4:16 AGO Gaming Train
13 sierpnia, 19:00 PACT   vs Solaris Esports BO1
13 sierpnia, 20:00 Solaris Esports vs PACT BO1
19 sierpnia, 19:00 Izako Boars vs Solaris Esports BO1
19 sierpnia, 20:00 Solaris Esports vs Izako Boars BO1
29 sierpnia, 21:00 Pompa Team Black   vs Solaris Esports BO1
29 sierpnia, 22:00 Solaris Esports vs Pompa Team Black BO1

Wszystkie powyższe mecze, a także pozostałe spotkania 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski obejrzeć będzie można za pośrednictwem ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat samych rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Cztery razy 4:0 – za nami drugi dzień Overwatch World Cup 2017 w Santa Monica

Wystarczyły zaledwie dwa dni zmagań grupowych Overwatch World Cup 2017 w Santa Monica, by wszystko było już jasne. Wczoraj kolejne zwycięstwa odniosły...