fot. PGL

Kinguin w półfinale play-offów ESEA Premier, Fnatic Academy wycofuje się z rozgrywek

Już za kilka dni Team Kinguin miał podjąć Fnatic Academy w ćwierćfinale play-offów 25. sezonu ESEA Premier. Wiemy już jednak, że do tego nie dojdzie, gdyż Szwedzi wycofali się z dalszej rywalizacji, zapewniając tym samym Kinguinom bezpośrednią grę w 1/2 finału.

Sytuacja ta tylko podgrzała plotki, które w ostatnim czasie narosły w okół drugiego składu Fnatic. Już jakiś czas temu stało się jasne, że ekipa będzie musiała szukać nowego domu, gdyż wsparcie tak potężnej organizacji bardziej przeszkadzało niż pomagało. Z uwagi na status akademii Niclas „PlesseN” Plessen wraz z kolegami mieli utrudniony dostęp do niektórych imprez, przez co np. podczas europejskiego Minora musieli występować jako Ballistix.

Nie do końca pewna jest również przyszłość Maikila „Goldena” Selima. Dotychczasowy prowadzący drużyny łączony jest z przenosinami do pierwszej drużyny Fnatic, gdzie miałby zająć jedno z miejsc, które, jeśli wierzyć anonimowym doniesieniom, w najbliższym czasie zwolnią Olof „olofmeister” Kajbjer oraz Dennis „dennis” Edman. Jak dotychczas jednak żadna ze stron nie potwierdziła nawet planów takiego ruchu.

Z kolei Team Kinguin już teraz może w spokoju oczekiwań na przyszłego rywala, którym zostanie zwycięzca meczu między Epsilon eSports oraz FlipSid3 Tactics. W pozostałych spotkaniach zobaczymy również pojedynki Space Soldiers z North Academy oraz VITALIS z Nexus Gaming.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Przed nami trzecie eliminacje do Pucharu Polski Cybersport

Na wszystkich chętnych czekają już tylko dwie szanse, by powiększyć swój dorobek punktowy podczas kwalifikacji i tym samym wywalczyć sobie awans do zb...