ZOWIE XL2546
fot. materiały prasowe

Monitor ZOWIE XL2546 z 240 Hz i DyAc™ już w Polsce!

ZOWIE XL2546 to najszybszy monitor dla e-Sportu z rzeczywistym odświeżaniem 240 Hz i dodatkowym wyostrzaniem obrazu Dynamic Accuracy (DynAc™).

24,5 calowa matryca TN o rozdzielczości 1920×1080 i czasem reakcji 1 ms, jasnością 320 nitów i kontrastem 1000:1(12mln:1 DCR). Zewnętrzny przełącznik trybów pracy – S-switch – z pamięcią konfiguracji pozwala na przeniesienie ustawień i wykorzystanie na innym monitorze np. na turnieju. Efektywność i komfort gry zapewniają rozwiązania ochrony wzroku i wspomagania widoczności pola walki: Low Blue Light, Color Vibrance, Black eQualizer oraz łatwa regulacja wysokości ekranu i regulowany kaptur (osłona ekranu).

ZOWIE XL2546 jest już dostępny w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 2229 zł. Gwarancja 36 miesięcy, ewentualne naprawy w trybie door-to-door.

Parametry i zdjęcia: http://www.benq.pl/product/gaminggears/xl2546/

Sierpień 2017. Po światowej premierze podczas tegorocznego turnieju DreamHack Atlanta 2017 (21-23 lipca 2017), gdzie ZOWIE XL2546 był oficjalną platformą dla graczy BenQ wprowadza ten monitor na polski rynek. ZOWIE XL2546 to monitor pracujący z rzeczywistą (ang. native) częstotliwością odświeżania 240 Hz zapewniającą jeszcze większą płynność ruchu w grach zainstalowanych na komputerach z kartami graficznymi generującymi ponad 240 fps (klatek na sekundę) wyposażony w technologię DyAc™ (Dynamic Accuracy) dodatkowo zwiększającą ostrość obrazu dynamicznych scen ruchu.

Sięgając po ten monitor trzeba sprawdzić czy używany przez nas komputer i gra sprostają tym wymaganiom – generują co najmniej 240 klatek na sekundę (FPS) – tylko wtedy możliwe będzie pełne wykorzystanie jego zalet.

Szybki przełącznik trybów pracy z wbudowaną pamięcią (S Switch) – nowy przełącznik jest wyposażony w pięć przycisków, co pozwala dostosować i zapisać – w jego pamięci – ustawienia monitora np. do pracy, gry i rozrywki. Pokrętło przewijania umożliwia szybką zmianę ustawień OSD (menu ekranowe) eliminując żmudny proces regulacji ustawień monitora. Płynne przełączanie pomiędzy ustawieniami monitora – w trakcie gry – jest szybkie i proste. Zapisane w pamięci ustawienia można łatwo przenieść i wykorzystać na innym monitorze np. na treningu czy turnieju.

Regulowana osłona ekranu – ułatwia skoncentrowanie się na grze i dodatkowo eliminuje wpływ oświetlenia zewnętrznego na jakość obrazu.

20 stopniowa regulacja jaskrawości (jasności) kolorów – dostępna w menu ekranowym (OSD) pozwala na szybkie i powtarzalne ustawienie najlepszej jaskrawości (jasności) kolorów, dostosowanego do indywidualnych przyzwyczajeń i preferencji gracza.

Black eQualizer – funkcja „rozjaśnia” cienie czyli pozwala widzieć więcej szczegółów w ciemnych partiach np. pola walki nie powodując jednocześnie „wypalania” szczegółów w najjaśniejszych partiach obrazu. Daje to ogromną przewagę w grze.

Precyzyjne ustawienie położenia ekranu z „pamięcią” – XL2546 umożliwia precyzyjną regulacje wysokości położenia ekranu – 14 poziomów wskazywanych dobrze widocznym markerem w zakresie 140 mm zapewnia powtarzalność ustawień. Regulacja pochylenia matrycy do przodu i do tyłu aż do 20°, w prawo i w lewo o 45° oraz obrót ekranu (pivot) do pozycji pionowej znakomicie ułatwiają dobór najlepszej pozycji ekranu.

Źródło: informacja prasowa

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Sluchawki Roccat Khan Pro - recenzja

Pod koniec roku do sprzedaży trafi nowy headset od niemieckiej firmy Roccat. Khan Pro, ponieważ tak został ten model nazwany, to słuchawki o dość mini...