fot. G2 Esports

Zawodnik FC Barcelony strategicznym inwestorem G2 Esports

Założona przez Carlosa „ocelote’a” Rodrígueza organizacja G2 Esports ogłosiła właśnie pozyskanie czterech nowych strategicznych inwestorów. W gronie osób, które wesprą działanie G2, znalazło się miejsce również dla André Gomesa, zawodnika FC Barcelony.

Założone w 2013 roku G2 Esports to jedna z prężniej rozwijających się organizacji na esportowej scenie. Obecnie w szeregach tejże ekipy znajdziemy dywizje takich gier, jak między innymi Counter0-Strike: Global Offensive, League of Legends, Hearthstone czy też Rocket League. Nie ma się zatem co dziwić, że coraz więcej podmiotów decyduje się na to, by wspomóc tenże projekt. Tym razem do grona tego dołączyli Eric Mindich, zarządca funduszy hedgingowych, Marc Lemann, założyciel Go4It, firma MACRO Ventures oraz wspomniany już André Gomes.

W stającym się coraz bardziej cyfrowym świecie dostrzegam ogromny potencjał esportu – przyznał reprezentant Portugalii. – Zdecydowałem się na tę inwestycję z uwagi na sukcesy, które Carlos osiągał zarówno jako zawodnik, jak i właściciel, a także z powodu imponujących osiągnięć samego G2. Esport to kolejna generacja sportu, zaś League of Legends jest jego kamieniem węgielnym. Jeden niezwykle podekscytowany faktem, że stałem się inwestorem oraz partnerem G2 – dodał.

Nie jest to pierwszy kontakt tradycyjnego sportu z esportem. Już od kilkunastu miesięcy możemy zaobserwować napływ drużyn z przeróżnych dyscyplin, które zakładają własne dywizje elektronicznej rozrywki.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Virtus.pro w grupie z Astralis i Na`Vi podczas DH Masters w Malmö

Na tydzień przed starem DreamHack Masters Malmö 2017 organizatorzy imprezy dokonali losowania grup, w jakich mierzyć się ze sobą będą poszczególne zes...