SKT Bang
fot. Riot Games

Pora wyłonić mistrzów LCK 2017 Summer!

Po wielu tygodniach zmagań czołowych drużyn LoL-a w Korei Południowej dotarliśmy do meczu, który wyłoni mistrzów sezonu 2017 w LCK. W finale bezsprzecznie najlepszych rozgrywek League of Legends na świecie Longzhu Gaming podejmie trzykrotnych mistrzów świata – SK telecom T1. Stawką tego spotkania oprócz mistrzostwa LCK jest miejsce w pierwszym koszyku podczas losowania grup na Worlds 2017.

Longzhu Gaming VS SK telecom T1

Gdy każdy w gronie faworytów do zdobycia tytułu wymieniał SKT, Samsung GALAXY oraz kt Rolster, ni stąd ni zowąd pojawił się nowy kandydat. Longzhu Gaming zaskoczyło wszystkich już w pierwszym meczu letniej rundy, pokonując wicemistrzów Spring Splitu. Ostatecznie formacja PraY’a przegrała zaledwie cztery potyczki, a dzięki lepszemu bilansowi map wyprzedzili kt Rolster w tabeli i zajęli pierwsze miejsce po fazie grupowej. To sprawiło natomiast, że Longzhu jest tzw. „ostatnim bossem” play-offów LCK.

Boss ten może jednak ulec bardzo szybko pod naporem mistrzów świata, którzy póki co szli jak burza przez fazę pucharową. Po dwóch szybkich zwycięstwach w pierwszych meczach play-offów, SKT było o włos od porażki z zespołem Smeba, lecz ostatecznie Faker i kompani po reverse sweepie zapewnili sobie miejsce w finale. Podopieczni kkOmy udowadniają po raz kolejny, że w formacie Bo5 próżno szukać godnych rywali.

Z pewnością rezultat 3:2 w półfinale play-offów zasiał ziarno niepewności w sercach fanów SKT. Mimo to trudno stawiać Longzhu w roli faworytów. Nawet jeśli uda im się sięgnąć po zwycięstwo, przyjdzie ono z trudem. Znacznie pewniejszym wyborem są obrońcy tytułu.

Wpływ meczu na udział w Worlds

W nawiasie jest podana liczba Championship Points na koniec letniej rundy w zależności od zwycięzcy finału.

Zwycięstwo SKT Zwycięstwo Longzhu
Awans na Worlds jako seed #1 SK telecom T1 Longzhu Gaming
Awans na Worlds jako seed #2 kt Rolster (140) SK telecom T1 (180)
Finalista Regional Qualifier Longzhu Gaming (90) kt Rolster (140)
Półfinalista Regional Qualifier Samsung GALAXY (90) Samsung GALAXY (90)
Uczestnicy 1. rundy Regional Qualifier Afreeca Freecs (30), MVP (30) Afreeca Freecs (30), MVP (30)

Transmisja

Finał letniej rundy LCK 2017 możecie obejrzeć pod tym adresem. Transmisja rozpocznie się o godzinie 10:00. Poniżej możecie zobaczyć drabinkę play-offów i sprawdzić, jak wyglądała droga SKT do finału.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kinguin oraz PRIDE z zaproszeniami na europejską edycję WCA 2017

Jak już wiemy, europejską edycją tegorocznej odsłony zawodów z serii World Cyber Arena zajmą się UCC oraz Farmskins. Przy okazji poznaliśmy ekipy, któ...