Xmithie
fot. Riot Games

Immortals deklasuje CLG i awansuje do finału letnich play-offów LCS NA

Pierwszy półfinał letniej rundy LCS NA 2017 jest już historią. Minionej nocy na arenie w Los Angeles rozstrzygnięto starcie Immortals z Counter Logic Gaming, którego stawką był awans do wielkiego finału ligi, odbywającego się w bostońskim TD Garden. Ostatecznie to formacja Pobeltera okazała się znacznie lepsza od swoich rywali i to ona powalczy o tytuł mistrzowski 3 września z wygranym pojedynku Team SoloMid vs Team Dignitas.

Immortals 3 : 0 Counter Logic Gaming

Tylko pierwsza z trzech rozegranych potyczek była wyrównana, podczas gdy w pozostałych dwóch mogliśmy wyróżnić pewnego zwycięzcę już po zaledwie kilkunastu minutach gry. W inauguracyjnym starciu serii to Counter Logic Gaming wydawało się być na prowadzeniu, bowiem posiadało sporą przewagę w zabójstwach. Niemniej jednak to Immortals w kapitalnym stylu kontrolowało wszelkie ważne obiekty na mapie i popisywało się fantastycznym makro. Ostatecznie to niezbyt fortunne podjęcie Barona przez CLG zaprzepaściło ich szanse na zdobycie pierwszego punktu w meczu.

W drugim starciu Immortals ewidentnie nie zamierzało się patyczkować ze swoimi oponentami i zdeklasowało ich pod każdym możliwym względem już w początkowym etapie rozgrywki. Bezradne Counter Logic Gaming wyglądało na kompletnie zdezorientowane i nie potrafiło nawiązać wyrównanej walki. Dość udane próby obrony swojej bazy ze strony CLG efektywnie przedłużały spotkanie, przez co końcowy triumf Immortals miał miejsce dopiero w okolicach 40. minuty.

Mimo że w ostatniej odsłonie serii tablica wyników wskazywała na całkiem wyrównaną sytuację (przynajmniej w liczbie zabójstw), to i tak to „Nieśmiertelni” byli na potężnym prowadzeniu pod względem zdobytego złota. Z biegiem czasu CLG stawało się coraz słabsze i nie było w stanie przeciwstawić się natarciom ze strony Pobeltera i spółki. Starcie dobiegło końca jeszcze przed pojawieniem się 30. minuty na zegarze.

Mimo że w regularnej fazie wiosennej rundy LCS NA „Nieśmiertelni” zajęli dalekie siódme miejsce w zestawieniu, to uzyskanie awansu na tegoroczne Mistrzostwa Świata nie jest już dla nich nieosiągalne. Immortals ma w tym momencie ogromne szanse na wyjazd do Chin. Jedynym niekorzystnym dla tej ekipy scenariuszem byłaby porażka TSM-u z Teamem Dignitas oraz późniejsze zwycięstwo Shrimpa i reszty w finale. Wtedy Immortals będzie zmuszone walczyć w Regional Qualifiers. W każdym innym przypadku formacja Xmithiego pojedzie na Worlds 2017.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ostatnie mecze pierwszej kolejki ESL Pro League

Przed nami szósty, ostatni dzień pierwszej kolejki ESL Pro League Season 6. Na dzisiejszy wieczór w europejskiej dywizji zaplanowano dwa dwumecze. Ja...