fot. Blizzard

Wystartował szósty sezon rozgrywek rankingowych

O 2:00 w nocy polskiego czasu wystartował szósty sezon rozgrywek rankingowych w Overwatch. Zgodnie z zapowiedziami Jeffa Kaplana, zamiast standardowych trzech miesięcy, będzie on trwał jedynie dwa.

Niestety nie każdy z graczy będzie zadowolony ze zmian, jakie pojawiły się wraz ze startem szóstego sezonu. Od teraz ranga przydzielana będzie zarówno na podstawie tego, jak zaprezentowaliśmy się w poprzednich sezonach, a także w spotkaniach placementowych. Niestety może to spowodować sytuację, gdzie pomimo dość dużej liczby punktów nie będziemy w stanie się utrzymać, gdyż ranga będzie nieco zawyżona. Należy także pamiętać, że od teraz mapy kontroli będą rozgrywane w systemie BO3, a nie BO5 jak to miało miejsce wcześniej. Jeff Kaplan zapowiadał równiez, że spotkania będą o wiele bardziej wyrównane, a ze względu na krótszy sezon, będziemy także otrzymywać więcej punktów rywalizacji za zwycięstwa. Więcej na temat zmian w sezonie szóstym przeczytacie w tym miejscu.

Niestety nie doczekaliśmy się aktualizacji postaci, które zostały zapowiedziane kilka tygodni temu. Oczywiście mowa tutaj głównie o przerobieniu umiejętności Mercy, która już wkrótce ma stać się zupełnie innym bohaterem. Kilka dni temu otrzymaliśmy jednak łatkę, dzięki której o wiele lepiej sprawują się m.in. Złomiarz i Wieprzu. Ten pierwszy jest w stanie trzymać dwie miny, a dodatkowo jego ultimate porusza się o wiele szybciej. Jeśli chodzi o tanka, to postanowiono umożliwić mu poruszanie się podczas używania umiejętności Sztachnięcie. Już wkrótce powinniśmy także dostać nową mapę, Junkertown, o której więcej dowiecie się tutaj.

Standardowo za rozgrywanie meczów podczas szóstego sezonu otrzymamy nagrody. Po rozegraniu pierwszych dziesięciu spotkań, po których przydzielona zostanie nam ranga, wraz z zakończeniem sezonu zostaniemy nagrodzeni portretem, graffiti oraz punktami, które wymienić będzie można na złote bronie. Co ciekawe, od teraz, aby dostać specjalny sprej za znalezienie się w najlepszej pięćsetce graczy nie wystarczy jedynie dotrzeć do tego poziomu, ale także utrzymać się na nim do końca sezonu.

Sezon szósty zakończy się 28 października, lecz kolejna przerwa ma trwać, podobnie jak teraz, około trzech dni. Nie wiadomo jednak czy twórcy gry nie będą chcieli skrócić czasu oczekiwania, gdyż mniej więcej w tym czasie powinien rozpocząć się kolejny event związany z Halloween.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
MAD Lions

SelfMadeMan i Konektiv w składzie MAD Lions

Od dłuższego czasu w środowisku esportowym usłyszeć można było pogłoski dotyczące tego, że Origen zamierza oddać swoje miejsce w pierwszej lidze hiszp...