H2k-Gaming Jankos
fot. Riot Games

H2K zagroziło opuszczeniem EU LCS

Za pośrednictwem swojej strony internetowej, organizacja posiadająca jedną z najlepszych europejskich drużyn League of Legends wydała list do społeczności skupionej wokół rozgrywek na Starym Kontynencie.

Od czasów przejęcia półfinalisty Mistrzostw Świata przez nowy zarząd, starano się budować markę drużyny w Europie, a także tworzyć wokół siebie społeczność, co miało mieć wpływ na dobrą atmosferę wśród graczy i pracowników.

Richard Lippe oraz Susan Tully zapewniają, że według organizacji League of Legends jest jednym z najważniejszych tytułów esportowych, a Riot Games stworzyło najbardziej zorganizowane rozgrywki. Zarzucają jednak twórcom gry, że wystawianie składu w europejskich rozgrywkach wiąże się z ogromnymi stratami, sięgającymi nawet miliona euro. Według słów przekazanych w liście, od początku stycznia 2017 roku H2K przekazało na rzecz Riot Games nawet dwa miliony euro. Biorąc pod uwagę obecną sytuację na scenie, władze organizacji uważają, że nie może być to kontynuowane. Ich zdaniem twórcy jednego z najpopularniejszych tytułów na świecie powinni zapewnić organizacjom stabilność finansową.

W związku z zaistniałą sytuacją władze H2K postanowiły, że nie będą dłużej wspierać finansowo Riot Games, a także nie będą dalej wystawiać swojej drużyny w EU LCS do czasu, aż firma nie stworzy nowej struktury zarządzania finansami. Organizacja oczekuje zysku co najmniej 850 000 euro rocznie, co ma pomóc ustabilizować funkcjonowanie zespołów. Zarządcy dodatkowo liczą na to, że zmiany wprowadzane w rozgrywkach na rok 2018 realnie wpłyną na wzrost wartości miejsc w lidze. Pełną treść listu w języku angielskim przeczytacie w tym miejscu.

H2K jest pierwszą organizacją, która zdecydowała się otwarcie podzielić swoimi planami opuszczenia europejskich rozgrywek w razie braku zmian w strukturach i organizacji. Oprócz nich mówi się także o takich zespołach jak Fnatic, Misfits, Splyce oraz G2 Esports. Dla fanów esportowej części League of Legends jak i Riot Games byłaby to wielka strata, co oznacza, że twórcy gry prawdopodobnie dołożą wszelkich starań, aby załagodzić konflikt.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO Gaming krok od awansu na zamknięte eliminacje do WCA 2017

Wiele wskazuje na to, że podczas zamkniętych eliminacji do World Cyber Arena 2017 możemy oglądać w akcji aż dwie polskie formacje. PRIDE jakiś czas te...