Stixxay_Aphromoo
fot. Riot Games

CLG miażdży Dignitas w starciu o 3. miejsce letnich play-offów LCS NA

Za nami mecz o 3. miejsce letnich play-offów LCS NA 2017, w którym zobaczyliśmy Counter Logic Gaming oraz Team Dignitas. Tysiące fanów zgromadzonych w bostońskim TD Garden nie doczekało się zbyt wyrównanego pojedynku, bowiem to Huhi i jego koledzy kompletnie zmiażdżyli Dignitas, ostatecznie triumfując już po trzech odsłonach serii.

Counter Logic Gaming 3 : 0
21:00
Team Dignitas

Ten mecz zdecydowanie jest jednym z tych, które Team Dignitas będzie chciało jak najszybciej zapomnieć. W początkowej fazie pierwszej potyczki Shrimp i jego koledzy radzili sobie całkiem przyzwoicie, a nawet wydawali się kontrolować jej przebieg. Ich przewaga zniknęła jednak, gdy w okolicach 20. minuty CLG w fantastycznym stylu zwyciężyło walkę drużynową i błyskawicznie zgładziło Nashora. Od tamtego momentu wykończenie rywala było dla zawodników CLG tylko kwestią czasu.

Po przerwie byliśmy świadkami kompletnej dominacji ze strony Aphromoo i spółki. Team Dignitas był absolutnie bezsilny i wyglądał jakby zupełnie nie wiedział, co dokładnie dzieje się na mapie. Counter Logic Gaming co chwilę wyprowadzało kapitalne ataki na poszczególne linie, a późniejsze podjęcie Barona jeszcze bardziej przycisnęło do muru graczy Dignitas. Kilka minut później CLG wtargnęło do bazy przeciwnika i zniszczyło najważniejsze struktury, wygrywając tym samym drugą mapę.

Ostatnia rozgrywka była nieco bardziej wyrównana od poprzednich. Team Dignitas starał się wykorzystywać wszystkie nadarzające się okazje we wczesnym etapie gry i utrzymywał podobny stan złota, co jego przeciwnik. Niemniej jednak późniejsze fatalne pozycjonowanie się zawodników Dignitas było przyzwoleniem dla CLG na przejęcie kontroli nad spotkaniem. Późna faza starcia zdecydowanie należała do Darshana i reszty, którzy świetnie wykorzystywali swoją kompozycję i koniec końców dokończyli swego dzieła.

Zwycięstwo nad Teamem Dignitas da reprezentantom Counter Logic Gaming miejsce w drugiej rundzie Regional Qualifiers NA. Adrian i reszta natomiast swoją walkę o reprezentowanie Północnej Ameryki na tegorocznych Mistrzostwach Świata rozpoczną już od pierwszego etapu gauntletu, gdzie zmierzą się z FlyQuest.

Jednakże to nie koniec emocji związanych z play-offami LCS NA. Przed nami wielki finał fazy pucharowej letniej odsłony ligi, w którym spotkają się Team SoloMid oraz Immortals. Start pojedynku został zaplanowany na dziś o godzinie 21:00. Transmisję z tego pojedynku będziecie mogli obejrzeć w ESL.TV Polska. Komentować będą dla Was Michał „Avahir” Kudliński oraz Fryderyk „Veggie” Kozioł.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Trwa Puchar Polski Cybersport, tym razem zagrają Venatores i XXTBAXX

Dziś przed nami tylko jeden mecz 2. sezonu Pucharu Polski Cybersport. Naprzeciwko siebie staną zwycięzcy online'owych eliminacji z Venatores oraz miks...