fot. Piast Gliwice Esports

Piast Gliwice otworzył sekcję esportową

Piast Gliwice dołączył do jak dotychczas wąskiego grona polskich klubów sportowych, które zamierzają zainwestować w esport. Górnośląski zespół ogłosił właśnie narodziny projektu pod nazwą Piast Gliwice Esports, który docelowo ma stworzyć dywizje dedykowane wszystkim najważniejszym produkcjom.

Jak możemy wyczytać w komunikacje umieszczonym na oficjalnej stronie drużyny, na celowniku Piasta znalazły się przede wszystkim League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive oraz popularna w środowisku piłkarskich klubów FIFA. Co ciekawe, gliwiccy włodarze nie wykluczają również, że w przyszłości zainteresują się takimi produkcjami, jak Quake, Overwatch czy też Playerunknown’s Battlegrounds. W najbliższym czasie Piast Esports zamierza zaprezentować pozyskanych przez siebie zawodników. Na razie jednak brak jakichkolwiek konkretów w tej kwestii.

Tym samym Piast Gliwice dołączył do takich zespołów, jak Legia Warszawa, GKS Tychy czy też Wisła Płock, które już wcześniej zdecydował się wejść w esport. Więcej informacji na temat Piast Gliwice Esports znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej projektu, która znajduje się pod tym adresem.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ESL MP: Kinguin zagra z ex-gamENERGY o miejsce na lanowych finałach w Łodzi

AGO Gaming i PRIDE to dwie ekipy, które już teraz mogą być pewne gry na lanowych finałach 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski. Na łódzkiej imprezie wolne...