fot. DreamHack

Virtus.pro w półfinale  ESG Tour Mykonos 2017!

Dwa mecze – zaledwie tyle potrzebowało Virtus.pro, by zapewnić sobie awans do półfinału ESG Tour Mykonos 2017. W swoim drugim spotkaniu na greckiej wyspie Polacy pokonali po wyrównanym spotkaniu północnoamerykański Team Liquid i już teraz mogą spokojnie korzystać ze wszystkich uroków Destiny Villa.

Team Liquid 10 : 16 Virtus.pro

(ESG Tour Mykonos 2017 – grupa B)
(8) 10 Mirage 16 (7)

Wszystko zaczęło się w sposób równie udany, co podczas wcześniejszego pojedynku z Teamem EnVyUs. Gracze Virtus.pro, dzięki wygranej pistoletówce, mogli zaopatrzyć się w lepszy ekwipunek i nawet konieczność gry po teoretycznie trudniejszej stronie nie przeszkodziła im w wyjściu na trzypunktowe prowadzenie. Niemniej w końcu i Liquid podreperowało swoje finanse, a gdy to nastało, dobry okres dla VP się zakończył. Podopieczni Wiltona „zewsa” Prado przejęli palmę pierwszeństwa i z nawiązką odrobili wszystkie straty, zyskując z czasem przewagę. Ta stopniała jednak niemal całkowicie nim nastąpiła przerwa, przez co obie piątki dzielił dystans zaledwie jednego oczka.

Ten zresztą bardzo szybo został skrócony przez Filipa „NEO” Kubskiego i jego kolegów. Zawodnicy znad Wisły wpisali na swoje konto drugą rundę pistoletową, co znacznie przybliżyło ich do końcowego triumfu. I chociaż ich północnoamerykańscy rywale próbowali jeszcze nawiązać walkę, na nic się to zdało. Wraz z upływającym czasem przewaga Virtusów stale się zwiększała, a cały pojedynek zmierzał w stronę ich nieuchronnego triumfu. Polacy dopięli swego w 26. turze, zwyciężając ostatecznie 16:10.

Już za kilkanaście minut pierwszy mecz grup A, podczas którego naprzeciwko siebie staną Gambit Esports oraz Heroic. To, a także i pozostałe spotkania obejrzeć będzie można za pośrednictwem oficjalnego kanału ESG Tour na Twitchu. Po więcej informacji na temat ESG Tour Mykonos 2017 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ex-Pompa Black wygrywa z Izako Boars i awansuje do półfinału ESL MP

Ex-Pompa Team Black to czwarty i jednocześnie ostatni półfinalista  15. sezonu ESL Mistrzostw Polski w Counter-Strike: Global Offensive. Zespół ten w...