fot. ELEAGUE

ESG Tour: Zapachniało niespodzianką; SK wygrywa po dogrywce

Mimo niekorzystnego wyniku 5:14 SK Gaming pokazało ogromną klasę i zaliczyło wspaniały comeback przeciwko mousesports w meczu grupy A ESG Tour 2017, który ostatecznie wygrało po dogrywce. Zwycięstwo Brazylijczyków oznacza, że w meczu o awans do półfinału zagrają z Gambit.

SK Gaming 19 : 15 mousesports

(ESG Tour Mykonos 2017 – grupa A)
(5) 19 Inferno 15 (10)

Pojedynek dość niespodziewanie rozpoczął się od prowadzenia mousesports, które po stronie atakującej najpierw wygrało pistoletówkę, a następnie nie dało się zaskoczyć i sięgnęło po dwie rundy eko w wykonaniu SK Gaming. Brazylijczykom zabrakło ułamka sekundy, by rozbroić bombę w starciu numer cztery, co popchnęło ich do forcebuy’a w kolejnym. Ta runda także padła łupem europejskiego zespołu, który dzięki pewnej grze wyszedł na prowadzenie 5:0. W tym momencie SK poprosiło o przerwę taktyczną, co poskutkowało pierwszą wygraną rundą. Ich rywal nie miał zamiaru pozwolić na szybki powrót do gry i zrestartował finanse światowego numeru jeden już w kolejnym starciu, następnie dokładając jeszcze dwa oczka. Przy stanie 8:1 dla mouz wydawało się, że SK w końcu wraca do gry. Brazylijczycy wygrali dwie rundy z rzędu, jednak tym samym odpowiedział ich rywal. Koniec pierwszej połowy należał do drużyny Gabriela „FalleNa” Toledo, która ostatecznie przegrała stronę broniącą 5:10.

Po zmianie stron piękną akcję zaliczył oskar, którego trafienia na bananie pozwoliły jego ekipie w wygraniu pistoletówki. Czując, że mecz wymyka się im spod kontroli, latynoska ekipa postanowiła zagrać forcebuy’a, który opłaciłby się, gdyby nie clutch Robina „ropza” Koola. Kolejne rundy to popis umiejętności europejskiej formacji – mouz grało swoje i punktowało rywala, szybko doprowadzając do wyniku 14:5. W tym momencie SK Gaming powiedziało „dość” i zaczęło regularnie punktować, zdobywając cztery rundy z rzędu. Kiedy wydawało się, że Brazylijczycy łapią wiatr w żagle, mouz w świetnym stylu obroniło bombsite A i zdobyło rundę meczową. SK Gaming nie zamierzało się jednak poddawać – zawodnicy tej ekipy rzucili się do odrabiania strat i dzięki clutchowi FalleNa doprowadzili do wyniku 13:15. W kluczowym momencie więcej opanowania pokazało SK, które doprowadziło do dogrywki.

mousesports do dogrywki przystąpiło totalnie rozbite, co skrzętnie wykorzystało doświadczone SK Gaming. Brazylijczycy bez większych problemów wygrali komplet trzech rund po stronie broniącej i mogli podejść do drugiej połówki ze spokojem. Ekipie FalleNa udało się rozbić atak na bananie i tym samym uniknąć całkowitej niespodzianki.

Dziś poznamy drugą drużynę, która dołączy do Virtus.pro w półfinale. Starcie Gambit Esports z SK Gaming powinno rozpocząć się po krótkiej przerwie. To, a także i pozostałe spotkania obejrzeć będzie można za pośrednictwem oficjalnego kanału ESG Tour na Twitchu. Po więcej informacji na temat ESG Tour Mykonos 2017 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Gambit Hobbit Dreamhack 2017

ESG Tour: Gambit lepsze od Heroic na start Grupy A

Gambit Esports od pewnego zwycięstwa zaczęło swoją przygodę z ESG Tour Mykonos 2017. Wschodnioeuropejska formacja bez większych problemów pokonała Her...