Elazer
fot. Kiril Bashkirov / ESL

Aż czterech Polaków w play-offach WCS Montreal

Czterech z pięciu reprezentantów Polski awansowało do fazy pucharowej WCS Montreal. Artur „Nerchio” Bloch, Mikołaj „Elazer” Ogonowski, Grzegorz „MaNa” Komincz i Piotr „souL” Walukiewicz zaliczyli dobry występ podczas pierwszego dnia mistrzostw i już dziś wieczorem będą kontynuować walkę o złoto. Sztuka awansu nie udała się jednak Szymonowi „Ziggy’emu” Filipkowi, który odpadł w trzeciej fazie grupowej.

MaNa, souL i Ziggy rozpoczęli rywalizację od pierwszej fazy grupowej i bez większych problemów awansowali do kluczowego, trzeciego etapu, gdzie czekali już Nerchio i Elazer. Tam nie obyło się już bez potknięć. Wszyscy Polacy, którzy ostatecznie znaleźli się na liście uczestników play-offów, zajęli drugie miejsca w swoich grupach znajdując się o krok od eliminacji. W niebezpiecznej sytuacji znaleźli się przede wszystkim Zergowie. Zarówno Nerchio, jak i Elazer, przegrali swoje inauguracyjne spotkania odpowiednio z SortOfem i uThermalem. Na szczęście bez większych problemów pokonali kolejnych rywali, a następnie wygrali rewanżowe spotkania o awans z drugiego miejsca. MaNa i souL, choć przegrali ze zdobywcami pierwszych lokat w swoich grupach, gładko wyeliminowali pozostałych, relatywnie mało znanych konkurentów. Ziggy zaś uległ doświadczonym Kelazhurowi i Namsharowi, po czym pożegnał się z występem w Kanadzie.

Po zakończeniu trzeciej fazy grupowej rozlosowano pary play-offów. O pechowym wyniku może mówić souL, który trafił na jedynkę rankingu WCS i prawdopodobnie największego kandydata do złota w Montrealu, Neeba. MaNa zaś będzie musiał zmierzyć się z Serralem, który od kilku miesięcy utrzymuje się na samym szczycie europejskiej sceny. Łatwiejsze zadanie w Ro16 będą mieli Nerchio, który zagra z Meksykaninem Chamem i Elazer, który spotka się z MaSą.

W sobotę rozegrana zostanie pierwsza runda play-offów oraz ćwierćfinały. Start transmisji z Montrealu planowany jest na godzinę 17:00 czasu polskiego. W pierwszej kolejności odbędzie się pojedynek souLa z Neebem. Około półtorej godziny później wystąpi Nerchio, zaś MaNa i Elazer, którzy mogą stoczyć bratobójczy pojedynek w ćwierćfinałach, zagrają przed godziną 20:00. Zawody będzie można śledzić m.in. na głównym anglojęzycznym kanale Twitch czy na polskim EmStarCraft lub IndyStarCraft.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Team Kinguin powalczy dziś o półfinał DreamHacka w Montrealu

Przed nami kolejny dzień emocji związanych z DreamHack Open Montreal 2017. Maraton rozpoczną mecze przegranych w grupach A i B, a później na placu boj...