AGO przegrywa z Forcebuy i odpada z CBE 2017

Mimo nawiązania wyrównanej walki na dwóch mapach AGO Gaming musiało uznać wyższość duńskiego Forcebuy i tym samym odpadło z Cross Border Esports 2017 w pierwszym meczu fazy play-off.

AGO Gaming 0:2 Forcebuy

(Cross Border Esports – playoff)
(7) 13 Inferno 16 (8)
(10) 11 Overpass 16 (5)

Spotkanie rozgrywane w systemie best of three zaczęło się od wygranej przez AGO Gaming pistoletówki po stronie broniącej na Inferno. Radość Polaków nie trwała długo, bowiem w kolejnej rundzie Forcebuy zdecydowało się na… forcebuy i zdobyło bombsite B. W kolejnych rundach Duńczycy punktowali, szybko doprowadzając do stanu 6:1. Wtedy ekipie Damiana „Furlana” Kisłowskiego udało przełamać się serię rywala i po trzech kolejnych zwycięstwach zmusiła go do rozegrania rundy eko, która również padła łupem Polaków. Kiedy Forcebuy znów zaczęło uciekać, świetną akcją ze snajperką popisał się Michał „snatchie” Rudzki, a jego zespół ostatecznie przegrał pierwszą połowę 7:8.

Po stronie atakującej AGO Gaming zaczęło koncertowo. Najlepsza drużyna części zasadniczej 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski wygrała pięć otwierających rund, tym samym doprowadzając do wyniku 12:8. Wtedy do gry wróciło Forcebuy, które zdobyło trzy rundy i mogło doprowadzić do remisu, ale AGO wyposażone tylko w pistolety skarciło nadmierną agresję rywala. Niestety, końcówka należała do Duńczyków, którzy zdobyli pięć rund z rzędu i tym samym wygrali 16:13.

Druga mapa – Overpass – zaczęła się od dominacji AGO Gaming. Podrażnieni porażką na Inferno Polacy raz po raz rozbijali ataki Forcebuy, nie zważając na to, czy zawodnicy tej ekipy dysponują tylko pistoletami czy też karabinami. W końcu, po serii dziewięciu wygranych z rzędu, pierwszy punkt na swoje konto zapisali Duńczycy, którzy od razu ruszyli do odrabiania strat. Wygrali oni kolejne cztery rozdania i dali się powstrzymać dopiero w ostatnim, tym samym kończąc stronę atakującą z wynikiem 5:10.

Po zmianie stron bardzo szybko ta przewaga została zniwelowana przez Forcebuy. Duńczycy wygrali pięć rund z rzędu, doprowadzając tym samym do remisu. Co prawda po chwili tę passę przerwało AGO Gaming, jednak Forcebuy wyraźnie poczuło krew. Po raz pierwszy na Overpassie zawodnicy duńskiej ekipy wyszli oni na prowadzenie i nie zamierzali jej oddawać. W decydującej fazie tego spotkania to oni zachowali więcej spokoju, a dzięki skutecznym obronom bombsite’ów udało im się wygrać drugą mapę i całe spotkanie.

Tym samym AGO kończy przygodę z turniejem w Danii, odpadając już w pierwszej rundzie fazy pucharowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Przed nami drugi dzień zmagań w ELEAGUE Premier. Kto dołączy do FaZe?

Wczorajszy, inauguracyjny dzień rozgrywek w ramach ELEAGUE Premier dostarczył wszystkim widzom nie lada emocji. Miejsce w play-offach turnieju powędro...