fot. StarLadder

SK Gaming pokonał Virtus.pro i zajmuje trzecie miejsce na ESG

Zakończył się pojedynek o trzecie miejsce podczas ESG Tour Mykonos 2017. Po trzymapowym spotkaniu na najniższym stopniu podium stanie SK Gaming, który pokonał Virtus.pro.

SK Gaming 2:1 Virtus.pro

(ESG Tour Mykonos 2017 – mecz o 3. miejsce)
(7) 16 Train 9 (8)
(6) 7 Cobblestone 16 (9)
(12) 16 Inferno 6 (3)

Wybrany przez Virtus.pro Train lepiej rozpoczął się dla Brazylijczyków, którzy zdobyli pistoletówkę, ale i kolejną rundę. I choć VP zdołało się przełamać, to w kolejnych minutach oglądaliśmy raczej zaciętą rywalizację. Odzwierciedlał to również wynik po pierwszej połowie. Po 15 rundach podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego prowadzili 8:7. Polaków czekała gra w CT, która nie wyglądała tak, jakby sobie wymarzyli. FalleN wraz z kompanami pewnie atakowali i zbliżali się do zakończenia mapy. Do końca oddali rywalom tylko jeden punkt, ostatecznie triumfując 16:9.

Na drugiej mapie Virtus.pro najpierw grało jako CT i nawet zdobyło pistoletówkę. SK szybko jednak odpowiedziało i wyszło na prowadzenie, ale polski skład w końcu powstrzymał tę passę i zaczął poprawiać swoją sytuację. Do „szatni” schodził z wynikiem 9:6, a po zmianie stron kontynuował dobrą grę. Do końca Cobblestone Brazylijczycy zdobyli już tylko jeden punkt, by ostatecznie przegrać 7:16.

Dzięki temu do rozstrzygnięcia pojedynku potrzebna była trzecia mapa – Inferno. Początek w wykonaniu atakującego VP wyglądał fatalnie. Oponenci pewnie bronili obu bombiste’ów, przez co Polacy nie byli w stanie zdobywać rund. Po kilkunastu minutach było już 11:0 dla SK. Wtedy nastąpiło przełamanie Virtus.pro, które do końca połowy zdobyło łącznie trzy punkty. Na nieszczęście Polaków, druga pistoletówka trafiła na konto zespołu coldzery, który nie zamierzał się zatrzymywać. Długo nie czekaliśmy na zakończenie meczu – SK Gaming triumfował 16:6 i tym samym stanie na najniższym stopniu podium turnieju. Do obu ekip trafi po 23 500 dolarów.

Przed nami już tylko wielki finał ESG Tour Mykonos, który rozegra się pomiędzy mousesports a Team Liquid. Transmisja dostępna będzie pod tym adresem.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Furlan: Pierwszy lan w składzie był świetnym doświadczeniem

Cross Border Esport 2017 było dla składu AGO Gaming lanowym debiutem. Polacy odpadli w 1/8 finału, przegrywając z Forcebuy 0:2 (Inferno 13:16, Overpas...