fot. ESL/Adela Sznajder

mousesports zwycięzcą ESG Tour: Mykonos

Po rozstrzygnięciu losów najniższego stopnia podium, gdzie Virtus.pro uległo SK Gaming, przyszedł czas na wyłonienie najlepszej drużyny ESG Tour Mykonos 2017. Zostało nią mousesports, które pokonało Team Liquid (3:2).

Mousesports 3 : 2 Team Liquid
(ESG Tour Mykonos 2017 – wielki finał)
(9) 16 Cobblestone 8 (6)
(4) 5 Inferno 16 (11)
(6) 16 Train 9 (9)
(4) 13 Mirage 16 (11)
(11) 16 Nuke 4 (4)

Spotkanie finalistów przyniosło nam ogrom emocji. Drużyny zdobywały mapy naprzemiennie, wygrywając te, które same zdecydowały się wybrać. Pierwsza z nich padła łupem mousesports, gdzie świetna strona antyterrorystów w ich wykonaniu pomogła w zdobyciu pierwszego punktu. Sytuacja zmieniła się na Inferno, które zostało wręcz zdominowane przez zawodników Team Liquid. Stracili oni jedynie pięć rund, czego nie można było się spodziewać po wcześniej rozegranym Cobblestonie.

Train oraz Mirage były o wiele bardziej wyrównane, choć świetnie rozegrana druga połowa podczas trzeciej mapy przez Myszy zbliżyła ich do końcowego triumfu. Przedostatnie starcie z początku było dominowane przez Team Liquid, które z czasem zaczęło tracić przewagę. Wydawało się już, że cała seria się zakończy, lecz w końcu udało im się ponownie doprowadzić do remisu. Niestety, ale ostateczna potyczka na Nuke’u była zupełnie jednostronna, a drużyna EliGE’a nie była w stanie nawiązać jakiegokolwiek kontaktu. Dzięki swojej świetnej grze mousesports sięgnęło po pierwsze miejsce podczas ESG Tour: Mykonos.

Za zajęcie najwyższego stopnia podium mousesports zgarnia 100 000 euro, natomiast ich dzisiejsi przeciwnicy 40 000 euro. Trzecie oraz czwarte miejsce, na których uplasowały się kolejno SK Gaming oraz Virtus.pro, zainkasują 20 000 euro. Pierwsze trzy drużyny zdobywają także miejsce podczas następnego turnieju z serii ESG Tour. Więcej informacji na temat turnieju znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Klasyfikacja końcowa:

1. Mousesports – 100 000€
2. Team Liquid – 40 000€
3. SK Gaming – 20 000€
4. Virtus.pro – 20 000€

 

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Darmowa mapa i dominacja na Cobblestone. North mistrzem DreamHacka

Po niezwykle nietypowym finale, w którym organizatorzy zmuszeni byli ukarać spóźnione Immortals walkowerem w pierwszej mapie, North triumfuje w DreamH...