fot. ESL/Helena Kristiansson

Virtus.pro, Kinguin, PRIDE i zwycięzca ESL MP w 26. sezonie ESEA Premier

Na półtora tygodnia przed startem 26. sezonu ESEA Premier organizatorzy zawodów zaprezentowali nam listę drużyn, które wezmą udział w europejskiej dywizji rozgrywek. Nie zabraknie oczywiście także polskich akcentów – udział w turnieju wezmą aż cztery ekipy znad Wisły.

Pewnym wydawał się udział PRIDE oraz Teamu Kinguin, które zachowały swoje miejsca z 25. sezonu. Do tej dwójki dołączy także Virtus.pro, które niedawno musiało przełknąć gorzką pigułkę w postaci spadku z ESL Pro League i teraz będzie walczyć o szybki powrót do europejskiej elity. Ostatni spot przypadnie natomiast w udziale zwycięzcy finałów 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną już w najbliższy weekend. Ponadto w akcji zobaczymy również PENTA Sport w Pawłem „innocentem” Mockiem w składzie.

Drugie wolne nieprzyznane jeszcze miejsce przypadnie w udziale ESL UK Premiership. Warto zaznaczyć, że wśród zespołów znalazło się także czterech beniaminków, którzy niedawno wywalczyli sobie awans za pośrednictwem ESL Major League. Mowa tutaj o czesko-słowacki eXtatus, bułgarskim Team MK oraz szwedzkich Crowns Esports Club i passions.

Lista uczestników prezentuje się na ten moment następująco:

Team Kinguin Space Soldiers VITALIS Epsilon eSports
FlipSid3 Tactics Nexus Gaming North Academy Team aAa
Fnatic Academy PENTA Sports PRIDE Team Spirit
Playing Ducks Team Singularity ALTERNATE aTTaX iGame.com
Fragsters Gambit Esports eXtatus Team MK
Crowns Esports Club passions Invictus Aquilas CHAOS
Virtus.pro

26. sezon ESEA Premier rozpocznie się już 24 września. Po rundzie zasadniczej przyjdzie pora na fazę play-off, dzięki której wyłonione zostaną trzy najlepsze drużyny. Pierwsza z nich zagwarantuje sobie bezpośredni awans do ESL Pro League Season 7, z kolei dwie następce będą mogły powalczyć o promocję w barażach. Ponadto wszystkie one wezmą one udział w zawodach ESEA Global Challenge, gdzie mierzyć się będą z zespołami m.in. z Ameryki Północnej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Maestro Burgery i Pompa Team w ćwierćfinałach PPC

Kolejne mecze w ramach Pucharu Polski Cybersport zakończone. Dzisiaj w akcji mogliśmy obejrzeć formacje z grupy C oraz D. O zwycięstwo w drabinkach wy...