fot. ESL

PPC: zacięty mecz na korzyść AGO Gaming

Po bardzo zaciętym pojedynku AGO Gaming może świętować pozostanie w walce o play-offy Pucharu Polski Cybersport, a Solaris Esports żegna się z zawodami.

AGO Gaming 2 : 1 Solaris Esports

(Puchar Polski Cybersport – mecz przegranych grupy C)
(9) 14 Train 16 (6)
(8) 16 Inferno 9 (7)
(8) 16 Cobblestone 11 (7)

Początek meczu potwierdzał to, czego spodziewało się wiele osób – AGO dominowało i wychodziło na coraz wyższe prowadzenie. Przy stanie 0:5 Solaris zdołało się jednak przełamać i szybko odrobiło straty. Do końca połowy robiło wszystko, by drugą część zaczynać z jak najlepszym rezultatem. Ostatecznie gracze tej formacji jako CT startowali z wynikiem 6:9. Wygrali też pistoletówkę i mecz wciąż był bardzo wyrównany. Wydawało się, że AGO w końcu znalazło sposób na skuteczne ataki, ale tylko na chwilę. W końcu Solaris triumfowało 16:14 i sprawiło niemałą niespodzianką.

Dla zespołu FENONa wynik ten był bardzo optymistyczny, bo teraz czekała go gra na swojej mapie – Inferno. Na niej znów lepiej zaczęło AGO i widzieliśmy niemal identyczny scenariusz: kilkurundowe prowadzenie i odrabianie strat. Tym razem jednak Solaris w pierwszej części zdobyło siedem rund. Po zmianie stron było bezradne, bo skuteczne ataki Furlana i jego kompanów z minuty na minutę coraz bardziej przybliżały ich do ostatecznego zwycięstwa. Pierwszą rundę w CT Solaris wygrało dopiero w momencie, gdy oponenci mieli 13 punktów. Nie było już w stanie zrobić zbyt wiele i ostatecznie uległo 9:16.

Decydującą lokacją był Cobblestone. Ta mapa wyjątkowo lepiej zaczęła się dla Solaris, które po kilku minutach gry po stronie broniącej wygrywało 3:0, a niedługo później 6:1. Wydawało się, że drużyna ta ma wszystko pod kontrolą i nic jej nie zagrozi, ale AGO w końcu znalazło sposób i do przerwy wygrywało jedną rundą. Solaris przerwało tę passę już w drugiej pistoletówce, kiedy leman zdobył ace’a. Ta sytuacja pozwoliła na polepszenie sytuacji terrorystów, ale AGO nie zamierzało składać broni. Skutecznie broniło ataków Solaris, co doprowadziło ten zespół do zwycięstwa 16:11 i 2:1 w całym spotkaniu.

Tym samym AGO o awans do play-offów Pucharu Polski Cybersport zmierzy się z przegranym z meczu PRIDE vs OFF-MODE Black, zaś Solaris żegna się z turniejem. Wszystkie informacje na temat zmagań CS:GO dostępne są w naszej relacji.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Pompa Team Unknown

Unknown przed ESL MP: jesteśmy bardzo zmotywowani, żeby zwyciężyć

Do rozpoczęcia finałów lanowych 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends zostało już tylko kilka dni. Pewnymi występu w łódzkiej Atlas Are...