fot. ESL

Należąca do Canal+ francuska telewizja pokaże turniej CS:GO

Esport dawno już przestał być tylko rozrywką dla grupy zapaleńców i stał się wielkim biznesem, daleko wykraczającym poza ekrany monitorów. Widać to także po stale rosnącym zainteresowaniu firm pierwotnie niezwiązanych z elektroniczną rozrywką. Kolejny tego przykład będziemy mieli już niedługo we Francji, gdzie jeden z tamtejszych prywatnych kanałów telewizyjnych przeprowadzi transmisję z zawodów w Counter-Strike: Global Offensive.

Mowa tutaj o rozpoczynających się 15 września rozgrywkach Esports European League, w których udział weźmie pięć francuskich ekip oraz jedna duńska. Przez kolejne dziesięć tygodni wszystkie one będą walczyć między sobą o łączną pulę nagród w wysokości ok. 24 tysięcy dolarów. W gronie uczestników znajdziemy::

EnVyUs Academy Team aAa ARES Esport
Ionic dizLown North Academy

Co ciekawe, wszystkie mecze rozgrywane będą w późnych godzinach nocnych. Wszystko dlatego, że na transmisję zawodów zdecydowała się należąca do Canal+ ogólnodostępna telewizja C8, zaś CS:GO zostało sklasyfikowane przez PEGI jako gra od 18. roku życia. W tej sytuacji organizatorzy zmuszeni byli pójść na pewne ustępstwa.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

hazed dołącza do Muffin Lightning

Formalnie pozostawał poza grą od końca grudnia ubiegłego roku, chociaż w międzyczasie pomagał także OpTic Gaming. James "hazed" Cobb, bo o nim mowa, z...