E-AMPY, czyli mistrzostwa akademickie, zapowiedziane!

Akademicki Związek Sportowy zapowiedział pierwszą edycją E-AMPY, czyli E-sportowych Akademickich Mistrzostw Polski. Impreza dla studentów ma być cyklicznym wydarzeniem na stałe wpisanym w kalendarz wydarzeń AZS.

Postanowiliśmy wyjść z inicjatywą i w czerwcu zorganizowaliśmy pierwsze ogólnopolskie wydarzenie e-sportowe dla studentów, które nazwaliśmy rozgrzewką. Turniej okazał się wielkim sukcesem, więc teraz idziemy o krok dalej – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Dariusza Piekuta, wiceprezesa AZS. Tym kolejnym krokiem ma być właśnie pierwsza edycja E-sportowych Akademickich Mistrzostw Polski, w których rywalizować będą studenci z całego kraju. Choć organizatorzy nie odkryli jeszcze kart, w jakie gry będą rywalizować uczniowie akademiccy, ale podczas E-AMPY Warm Up ponad tysiąc osób grało w Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends.

Sam turniej rozpocznie się od internetowych eliminacji, które odbędą się na początku listopada. Najlepsi awansują na offline’owy finał, który 26 listopada odbędzie się w Warszawie. O co będą walczyć studenci? – Na uczestników turnieju czekają liczne nagrody w tym 15 tysięcy złotych – czytamy w komunikacie prasowym.

Tagi:
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kolejne mecze AGO na arenie międzynarodowej, rywalami HellRaisers i Endpoint

Świeżo upieczeni wicemistrzostwie Polski z AGO Gaming będą mieli dziś kolejną okazję do zaprezentowania swoich umiejętności na międzynarodowej arenie....