fot. Ninjas in Pyjamas

HeatoN sprzedaje część udziałów, NiP z nowym inwestorem

Jak podaje szwedzki portal Breakit, Ninjas in Pyjamas pozyskało nowego inwestora w osobie Felixa Granandera. Młody, dopiero 20-letni Granander został współwłaścicielem marki po tym, jak odkupił od Emila „HeatoNa” Christensena część jego udziałów.

Nowa osoba w strukturach Ninjas in Pyjamas to syn Jana Stenbecka, założyciela firmy holdingowej Kinnevik, stojącej za sukcesami TV3, Metro czy Comviq. 20-latek nie był dotąd kojarzony ze sceną esportową, jednak jak zapewnia CEO organizacji Hicham Chahine, jest on nią niezwykle zainteresowany. To dlatego zgłosił się on do NiP-u poprzez agencję należącą do HeatoNa, Orlando John. Według doniesień Breakit Felix Granander za część udziałów byłej legendy Counter-Strike’a a dziś jednego z zarządzających NiP-em miał zapłacić nawet do kilkunastu milionów. Mówi się o pozyskaniu przez milionera 15% udziałów.

Ta transakcja sprawia, że Felix Granander stał się jednym ze współwłaścicieli NiP-u. Nowy inwestor jest tym samym czwartym największym udziałowcem organizacji – przed nim znajduje się Digilife, norweska firma inwestycyjna Nyx Ventures oraz Christensen, którego udziały skurczyły się o 15%.

CEO NiP-u zdradził, że HeatoN za pieniądze pozyskane z tej transakcji zamierza sfinansować swoje wesele oraz zakup domu.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO Gaming liderem ESEA Premier Season 26

AGO Gaming dzięki pewnemu zwycięstwu nad Teamem Endpoint nie tylko odniosło drugie zwycięstwo w ESEA Premier Season 26, ale także zostało liderem tych...