fot. ESL

PRIDE broni mistrzowskiego tytułu PPC!

Niespodzianki nie było – PRIDE zgodnie z przewidywaniami ekspertów oraz obserwatoró polskiej sceny CS:GO wygrało drugą edycję Pucharu Polski Cybersport w CS:GO. Paweł „reatz” Jańczak i jego koledzy w wielkim finale wygrali 2:0.

PRIDE 2 : 0 tomorrow.gg

(Wielki finał Pucharu Polski Cybersport)
16 6 Mirage 9 14
10 5
16 14 Cache 1 1
2 0
Cobblestone

To PRIDE jako pierwszy grało po stronie broniącej, co miało im ułatwić początkowe zbieranie rund. Podopieczni Michała „mhla” Engela zdobyli pistole, ale kolejny punkt trafił na konto tomorrow.gg. To odbiło się oczywiście na ekonomii zespołu spod znaku orła. Do końca pierwszej części meczu to tomorrow.gg dominowało, kończąc pierwszą połowę wynikiem 9:6. W drugą część meczu także lepiej weszli podopieczni Mateusz „jrz” Jarosz i jego kompani. Powiększyli swoją przewagę, a następnie przebudziło się PRIDE. Ekipa broniąca mistrzowskiego tytułu zdołała w końcówce nadrobić straty i doprowadzić do remisu 14:14. Szaleńcza pogoń była kontynuowana i w końcu PRIDE postawiło kropkę nad „i”.

Na Cache’u nie było już mowy o wyrównanej walce. PRIDE w ataku było nie do zatrzymania. Formacja Macieja „luza” Bugaja dosłownie miażdżyła swoich oponentów w każdym kolejnym ofensywnym posunięciu. O przebiegu pierwszej połówki najlepiej niech świadczy wynik – PRIDE prowadziło 14:1. Drugie pistole również rafiły na konto prowadzącej ekipy i po chwili było już po wszystkim. Mapa zakończyła się wynikiem 16:1, mecz rezultatem 2:0, a puchar i mistrzostwo trafiło w ręce PRIDE!

1. PRIDE 12 000 zł
2. tomorrow.gg 7 000 zł
3-4. OFF-MODE Black, Venatores 3 000 zł
5-8. NiNja ParTy, Pompa Team, ProXima Gaming, SEAL Esports
9-12. AGO Gaming, Izako Boars, Team Kinguin, Team Delusion
13-16. ALSEN-Team, Team Problem, Solaris Esports, XXTBAXX

Po więcej informacji na temat finałów Pucharu Polski Cybersport zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Fnatic zagra z Astralis o fotel lidera ESL Pro League Season 6

Już dziś czeka nas mecz na szczycie europejskiej dywizji ESL Pro League Season 6. Naprzeciwko siebie staną przewodzące stawce Fnatic oraz zajmujące ob...