fot. Rogue

Rogue zamyka dywizję Overwatch

Jedna z najbardziej utytułowanych, międzynarodowych drużyn Overwatch rozstaje się ze swoim dotychczasowym pracodawcą. Organizacja Rogue ogłosiła, że w związku z brakiem możliwości gry w Overwatch League postanawia całkowicie rozwiązać dywizję i pozwolić swoim dotychczasowym zawodnikom na znalezienie nowego zespołu. Wciąż nieznana jest dokładna przyczyna odmowy gry w OWL (choć spekuluje się o niewystarczającej stabilności finansowej Rogue) i prawdopodobnym jest, że Francuzi w ogóle nie wystąpią w pierwszym sezonie nadchodzących rozgrywek.

Blizzard miał już znacznie wcześniej odmówić Rogue udziału w Overwatch League, choć organizacja ta rzekomo zgromadziła fundusze niezbędne na wykupienie licencji. Nie zostało to wprost powiedziane, jednak prawdopodobnym są obawy o długoterminową sytuację Rogue. Organizacja ta, mimo wielkich sukcesów na scenie Overwatch, nie może pochwalić się wsparciem finansowym miliarderów, ani nie ma za sobą wieloletniego doświadczenia w branży. Marka ta powstała w 2016 roku, podczas gdy historia większości innych organizacji stowarzyszonych z OWL sięga przynajmniej kilku lat wstecz. Prawdopodobnym wydaje się także relatywnie niska wartość marketingowa drużyny złożonej z samych Francuzów grających w Stanach Zjednoczonych.

Rogue zwlekał z ogłoszeniem swojej decyzji chcąc wcześniej poznać dokładną sytuację drużyn, które nie znajdą się w pierwszym sezonie Overwatch League. Prawdopodobnie potencjalne warunki nie wystarczyły zarządowi organizacji, a turnieje spoza głównego cyklu (np. Overwatch Contenders) nie spełniły ich oczekiwań. Francuski skład Rogue już od pewnego czasu miał prowadzić rozmowy z właścicielami spotów w OWL, zarówno indywidualnie, jak i grupowo, jednak nie wiemy, czy którykolwiek z nich zdoła podpisać odpowiedni kontrakt.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Japaleno kolejnym rywalem Virtus.pro w ESEA Premier Season 26

Przed Virtus.pro kolejna przeszkoda na drodze do powrotu do ESL Pro League. Tym razem Filip "NEO" Kubski i spółka staną na przeciwko szwedzkiego miksa...