fot. ESL

PPC: iHG na kolanach. Pompa Team broni tytułu!

Ten mecz bez wątpienia przejdzie do historii. Pompa Team po wielu nieudanych próbach w końcu pokonał Illuminar Gaming, wygrywając kolejną edycję Pucharu Polski Cybersport!

Illuminar Gaming 0 : 2 Pompa Team

Obie formacje od samego początku pierwszej potyczki szukały okazji do zgarnięcia zabójstw na dolnej alejce. Mimo wszystko po kilku ostrych wymianach to duet Illuminar Gaming wyszedł na tym lepiej. Pompa doskonale zdawała sobie sprawę z tego, że jeśli nic nie zrobi, to szybko straci wszelką kontrolę nad przebiegiem gry. Pompa postanowiła podjąć się Barona, który bez dwóch zdań pomógłby jej przejąc ster. Pech chciał, że Cinkrof nie zdążył zesmite’ować go na czas i to Tabasko zabrał fioletowe wzmocnienie. Po nieudanych próbach zniszczenia jakiegokolwiek z inhibitorów Pompy mecz nieco zwolnił. Później Unknown w kapitalnym stylu zmuszał oponentów do niekorzystnych rotacji, przez co jego zespół zabił nie tylko Nashora, ale także Starszego Smoka. Drużyny trzymały nas w napięciu do samego końca. Co prawda, Illuminar Gaming zdołało wyłapać w ostatnich minutach Unknowna i zgarnąć Barona, lecz piekielnie agresywny Puki niczym grom z jasnego nieba przechylił szalę zwycięstwa w stronę Pompa Teamu.

W drugiej odsłonie tej serii to Pompa Team dominował już od pierwszych minut. Grający Nidalee Cinkrof zaskakująco dobrze napierał na swoich oponentów. Illuminar Gaming wydawało się być stłamszone przez agresję i doskonałe decyzje Pompa Teamu. Tabasko i jego koledzy zdołali jednak utrzymać się w rozgrywce, zabijając Nashora pod nieobecność przeciwnika. Spory deficyt złota tak czy inaczej nie pozostawiał im jednak zbyt dużego pola manewru. Pompa nieprzerwanie nacierała na bazę iHG i wyczekiwała kolejnego Barona. Po jego zgładzeniu przyszedł czas na zniszczenie Nexusa Illuminar Gaming.

1. Pompa Team 12 000 zł + uczestnictwo w turnieju OMEN by HP w Pradze
2. Illuminar Gaming 7000 zł
3-4. Team DPD, Maestro Burgery 3000 zł

 

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Cinkrof

PPC: Pompa Team vs Maestro Burgery - statystyki graczy

Zakończył się drugi półfinał Pucharu Polski Cybersport, w którym walczyły Pompa Team oraz Maestro Burgery. Ostatecznie, po trzech niesamowicie emocjon...