fot. Martyna Godzio

Polki z ParadokS zagrają w finale żeńskich kwalifikacji WESG w Barcelonie

Zawodniczki ParadokS okazały się najlepsze w żeńskich kwalifikacjach online do WESG dla drużyn z Polski i Ukrainy. W wielkim finale rozgrywek sy$ka i spółka pokonały inny zespół z kraju znad Wisły, Angels.

  • Angels 0:2 ParadokS – Cache 11:16, Cobblestone 14:16

Pomimo początkowych problemów na własnej mapie zawodniczki ParadokS powróciły na właściwe tory. firingirl i jej koleżanki przegrywały do przerwy 7:8, grając – co ciekawe – po stronie antyterrorystów, jednak szybko zrehabilitowały się po zmianie. Starcie na Cache’u ostatecznie zakończyło się wynikiem 16:11.

Rozpędzone ParadokS nie zwalniało tempa również na drugiej mapie. Powerka i spółka zdobyły po stronie atakującej aż jedenaście rund i zapewniły sobie ogromną zaliczkę przed drugą połową. Reprezentantki Angels zminimalizowały straty już na samym początku drugiej części starcia, jednak ich przeciwniczki dopięły swego w ostatniej rundzie. ParadokS rzutem na taśmę wygrało na Cobblestonie, dzięki czemu zapewniło sobie wyjazd na turniej kwalifikacyjny.

Finały żeńskich kwalifikacji do WESG odbędą się 22-26 listopada w Barcelonie. W rozgrywkach weźmie udział osiem zespołów – ParadokS oraz triumfatorki z siedmiu pozostałych regionów. Światowe finały, które zaplanowano na marzec przyszłego roku, mają w puli aż 170 000 dolarów. O nagrodę główną w wysokości 100 tysięcy powalczą 24 formacje z całego globu.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
All-Star 2016 Bjergsen Faker

Zmiana formatu All-Star. Turniej będzie bardziej nastawiony na rywalizację

Choć cała społeczność League of Legends żyje trwającymi Mistrzostwami Świata, Riot Games już teraz uchylił rąbka tajemnicy odnośnie tegorocznej odsłon...