fot. fb.com/ggpride

Słaby wtorek polskich drużyn; wygrywa tylko PRIDE

Wtorek nie należał do polskich zespołów, które rywalizują w różnego rodzaju międzynarodowych turniejach. Trzy drużyny z krajowej czołówki – AGO Gaming, Team Kinguin oraz PRIDE – rozegrały wczoraj pięć spotkań i tylko jedno z nich zakończyło się zwycięstwem. Z wygranej mógł cieszyć się tylko triumfator Pucharu Polski Cybersport.

10 października
17:00 BIG 2:1 PRIDE Train – 3:16
Cache – 16:14
Cobblestone – 16:3
18:00 Team Kinguin 11:16 eXtatus Mirage
18:00 Vega Squadron 2:0 AGO Gaming Overpass – 16:7
Mirage – 16:8
21:00 Epsilon 7:16 PRIDE Mirage
21:00 Team Kinguin 12:16 1337HUANIA Cache

Team Kinguin bardzo słabo wszedł w 26. sezon ESEA Premier i przegrał dwa spotkania w lidze. W zespole Mistrza Polski ponownie mogliśmy oglądać Bartosza „Hypera” Wolnego, jednak nie pomógł on ani w starciu z eXtatus, ani w rywalizacji z 1337HUANIA. W meczu ze słowacko-czeską drużyną na Mirage’u Polacy nie byli w stanie odrobić ogromnej straty z pierwszej połowy i mimo początkowego zrywu po stronie broniącej, przegrali oni do 11. W spotkaniu z Litwinami, którzy podchodzili do niego po ograniu Gambit, Kinguin zdobyło tylko jedną rundę więcej.

Przegrał także AGO Gaming. Wicemistrzowie kraju przedwczoraj zaskakiwali świetną grą, jednak wczoraj nie mieli większych szans w meczu wygranych grupy D eliminacji do światowych finałów World Cyber Arena 2017. Zespół Damiana „Furlana” Kisłowskiego zaczął starcie z Vega Squadron od swojej mapy (Overpass), jednak nie był w stanie na niej wiele zdziałać. Podobnie było na Mirage’u, który również wpadł na konto Rosjan.

Najlepiej we wtorek wyglądało PRIDE, które oprócz zwycięstwa z Epsilon w ramach 26. sezonu ESEA Premier o mały włos dołożyłoby sensacyjną wygraną z numerem jeden niemieckiej sceny, BIG. W ćwierćfinale Hellcase Cup 6 Jacek „MINISE” Jeziak i spółka pewnie sięgnęli po wygraną na Trainie i byli o włos od przypieczętowania awansu do kolejnej rundy na Cache’u. Na mapie wybranej przez BIG Orły prowadziły już 13:8, jednak doświadczenie ćwierćfinalistów krakowskiego Majora wzięło górę – najpierw dokonali comebacku na swojej mapie, by następnie ograć rywala na Cobblestone.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nowy Dust2 już w becie CS:GO [SCREENY]

W nocy pojawiła się aktualizacja bety Counter-Strike: Global Offensive oznaczona jako "1.36.0.7-rc1". Zawarto w niej między innymi dodanie Dusta2, na...