FNC Rekkles
fot. Riot Games

Cud w chińskim Wuhan! Fnatic w ćwierćfinale Worlds!

Nie tylko fani Fnatic, ale całej europejskiej sceny mogą być dumni z występu podopiecznych tej organizacji. Mimo katastrofalnego pierwszego tygodnia podopieczni Dylana Falco zdołali podnieść się z kolan i wywalczyli sobie awans do ćwierćfinałów po fenomenalnym piątym dniu rozgrywek grupowych Worlds 2017. Aby zapewnić sobie udział w play-offach wygrali dwa z trzech zaplanowanych spotkań oraz obydwu tiebreakerach, gdzie najpierw pokonali Immortals, a następnie GIGABYTE Marines.

Gdzie są zwycięzcy, muszą być niestety i przegrani. Z Worlds 2017 pożegnały się pierwsze formacje z LCS NA oraz jedyny reprezentant GPL. O ile Fnatic bez wątpienia zasługuje na słowa pochwały, to nie wolno przejść obojętnie wobec pokazu umiejętności ze strony GIGABYTE Marines. Ekipa z Wietnamu najpierw odprawiła z kwitkiem Immortals po 32-minutowym spotkaniu, a ponadto była o włos od pokonania mistrzów LCK. Longzhu pokazało jednak, że reprezentuje bezsprzecznie najlepszą ligę w LoL-a, powracając do gry mimo blisko 12-tysięcznego deficytu w złocie. Zbyt wielkim wyzwaniem dla GAM okazało się również Fnatic, które przekreśliło szanse mistrzów GPL na grę w play-offach. Mimo to bez wątpienia należą im się słowa uznania za poziom, jaki zaprezentowali.

W przypadku Immortals można mówić o dużym pechu. W żadnym z dzisiejszych spotkań nie byli stroną wyraźnie gorszą, zwłaszcza w początkowych minutach. O zwycięstwie Fnatic w pierwszym meczu zadecydował jeden cios Jesiza w Nexus „Nieśmiertelnych”. Mecz z Longzhu ciągnął się bardzo długo i choć z czasem przewaga „Smoków” była coraz wyraźniejsza, jeden wygrany teamfight mógł zagwarantować zwycięstwo formacji Cody Suna. Ostatecznie jednak Immortals zaliczyło cztery porażki i musiało obejść się smakiem. Jedna rzecz nie ulega wątpliwości – dzisiejsze rozgrywki przyniosły nam wiele emocji i miejmy nadzieję, że nie utracą tempa.

Wyniki piątego dnia fazy grupowej Worlds 2017:

Czwartek, 12 października
6:00 Immortals 0:1 GIGABYTE Marines Grupa B, Bo1
7:00 Longzhu Gaming 1:0 Fnatic Grupa B, Bo1
8:00 Fnatic 1:0 Immortals Grupa B, Bo1
9:00 GIGABYTE Marines 0:1 Longzhu Gaming Grupa B, Bo1
10:00 GIGABYTE Marines 0:1 Fnatic Grupa B, Bo1
11:00 Immortals 0:1 Longzhu Gaming Grupa B, Bo1
12:00 Fnatic 1:0 Immortals Tiebreaker, Bo1
13:00 GIGABYTE Marines 0:1 Fnatic Tiebreaker, Bo1

Klasyfikacja grupy B po dzisiejszych meczach:

Grupa B
#  Drużyna M W P
1. Longzhu Gaming 6 6 0
2. Fnatic 8 4 4
3. GIGABYTE Marines 7 2 5
4. Immortals 7 2 5

Kolejne emocje związane z Worlds 2017 czekają nas już jutro. W akcji zobaczymy formacje z grupy C, czyli m.in. G2 Esports, Samsung GALAXY oraz 1907 Fenerbahçe Espor. Wszystkie mecze Mistrzostw Świata 2017 możecie obejrzeć z polskim komentarzem w ESL.TV Polska. Transmisja jutrzejszych spotkań rozpocznie się o godzinie 6:00. Po więcej informacji na temat Worlds 2017 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kto awansuje do finału ELEAGUE Premier? Czas na półfinały!

ELEAGUE CS:GO Premier 2017 nie zwalnia tempa! Po dwudniowej przeprawie z ćwierćfinałami na placu boju zostały cztery najlepsze drużyny, które dziś pow...