fot. ELEAGUE

North za burtą, FaZe Clan w finale ELEAGUE CS:GO Premier

Jeżeli ktokolwiek spodziewał się, że North sprawi niespodziankę i wyeliminuje FaZe Clan z ELEAGUE CS:GO Premier 2017, to oglądając w nocy półfinałowe starcie musiał się bardzo zawieść. Międzynarodowa formacja bez większych problemów poradziła sobie z duńską i awansowała do finału rozgrywanego w Atlancie turnieju.

FaZe Clan
2 : 0 North
(ELEAGUE CS:GO Premier – półfinał)
16 6 Mirage 9 12
10 3
16 9 Inferno 6 10
7 4
Train

Pierwszą mapą drugiego półfinału ELEAGUE CS:GO Premier 2017 był Mirage. Starcie zaczęło się od wygranej przez FaZe pistoletówki, która na krótko pozwoliła międzynarodowej ekipie na zdobycie przewagi. Na krótko, bo gdy tylko North zakupiło pełny ekwipunek i ustabilizowało swoją sytuację ekonomiczną, to zaczęło wygrywać, by do przerwy prowadzić 9:6. 3-rundowa strata została przez FaZe zniwelowana od razu po zmianie stron. Olof „olofmeister” Kajbjer i jego kompani zaczęli się rozpędzać i Duńczycy nie byli ich już w stanie zatrzymać. Starcie zakończyło się wynikiem 16:12 dla podopiecznych amerykańskiej organizacji.

FaZe nieco lepiej poradziło sobie na Inferno, gdzie zespół raz jeszcze wygrał otwierającą pistoletówkę i szybko wyszedł na prowadzenie. Gdyby nie słabsza końcówka połówki, to przewaga byłaby jeszcze większa, a tak skończyło się na wyniku 9:6 na korzyść FaZe. W tym półfinale mistrzowie ESL One New York 2017 w potyczkach pistoletowych byli nie do zatrzymania, dlatego niedługo po zmianie stron na tablicy pojawił się rezultat 10:6. North próbowało się jeszcze przeciwstawić, ale na nic się to zdało. FaZe tym razem zwyciężyło 16:10. Na szczególną pochwałę zasługuje Ladislav „GuardiaN” Kovács, który zdobył 20 fragów, z czego aż 14 z AWP.

W wielkim finale czeka nas pojedynek drużyn, które w tym roku spotykały się już wiele razy – FaZe Clan podejmie Astralis. Potyczka zostanie rozegrana najbliższej nocy, a na zwycięzcę czeka nagroda wynosząca 500 000 dolarów. Więcej informacji o ELEAGUE CS:GO Premier 2017 możecie znaleźć w relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Startuje WGW 2017. Jakie esportowe atrakcje czekają nas w Expo XXI?

W Expo XXI rozpoczyna się dziś T-Mobile Warsaw Games Week 2017, podczas którego stoiska przygotowały największe firmy z branży gier. Są tu producenci...