fot. Riot Games

G2 poza Mistrzostwami Świata. Samsung Galaxy i RNG grają dalej

Kolejny dzień pełen emocji za nami. Tym razem los nie był łaskawy dla europejskiej formacji, G2 Esports, której nie udało się ostatecznie wywalczyć awansu do fazy play-off Mistrzostw Świata 2017. Szczęśliwi mogą być za to zawodnicy Samsung Galaxy oraz Royal Never Give Up, którzy dziś okazali się być najlepsi w grupie C.

Dzisiejsze pojedynki miały wyłonić nam dwóch kolejnych ćwierćfinalistów. Niemalże pewnym było to, że Samsung Galaxy i Royal Never Give Up potwierdzą swoją formę i dokończą to, co zaczęli w poprzednim tygodniu. W grze o kolejną fazę liczyło się jeszcze europejskie G2 Esports, które musiało wygrać dziś wszystkie swoje spotkania. Na ich nieszczęście żaden z rywali nie zamierzał odpuścić.

Dzień rozpoczęli jednak od niesamowitego zwycięstwa z Royal Never Give Up, co zapowiadało nam walkę o awans do samego końca. Upragnione ćwierćfinały oddaliły się w momencie, gdy Samsung Galaxy pokonało 1907 Fenerbahçe Espor, dzięki czemu zrównało się liczbą zwycięstw z drużyną z Chin. Pomimo długiej walki i dobrej gry ze strony Perkza, G2 Esports przegrało z Koreańczykami i straciło jakiekolwiek szanse na dalszą grę w turnieju. Na zakończenie swojej przygody przedstawiciele Europy postanowili się nieco zabawić z zespołem Frozena i dość szczęśliwie zakończyli swój udział w Mistrzostwach Świata zwycięstwem.

O najwyższym rozstawieniu w grupie C zadecydować miał ostatni pojedynek, gdzie Royal Never Give Up podejmowało Samsung Galaxy. Można było spodziewać się wyrównanego i spokojnego meczu, choć z biegiem czasu spotkanie nabierało tempa. Po zdobyciu wzmocnienia od Barona, RNG pewnie szło po swoje, zdobywając kolejne cele mapy. Ostatecznie to Chińczycy wywalczyli pierwsze miejsce w grupie, dzięki czemu w ćwierćfinale zmierzą się z teoretycznie słabszym przeciwnikiem.

Piątek, 13 października
6:00 G2 Esports 1:0 Royal Never Give Up Grupa C, BO1
7:00 Samsung Galaxy 1:0 1907 Fenerbahçe Espor Grupa C, BO1
8:00 Samsung Galaxy 1:0 G2 Esports Grupa C, BO1
9:00 1907 Fenerbahçe Espor 0:1 Royal Never Give Up Grupa C, BO1
10:00 1907 Fenerbahçe Espor 0:1 G2 Esports Grupa C, BO1
11:00 Royal Never Give Up 1:0 Samsung Galaxy Grupa C, BO1

Wszystkie mecze Worlds 2017 możecie obejrzeć z polskim komentarzem w ESL.TV Polska. Więcej informacji na temat Mistrzostw Świata sezonu 2017 znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Cinkrof

Cinkrof dołącza do Movistar Riders

Jeden z najbardziej utalentowanych polskich junglerów, Jakub „Cinkrof” Rokicki oficjalnie dołącza do Movistar Riders. Będzie to dla niego kolejna przy...