fot. ESL

Pokonali Virtus.pro i PRIDE – Venatores zagra w europejskich finałach WESG 2017

Venatores nie przestaje zaskakiwać! Zespół Krzysztofa „starka” Lewandrowskiego po niespodziewanym wyeliminowaniu Virtus.pro miał zmierzyć się w decydującym spotkaniu z PRIDE. I mimo że był skazywany na pożarcie, i tym razem okazał się lepszy, dzięki czemu zapewnił sobie grę na europejskich finałach WESG 2017. Jest to największy sukces w historii założonej w połowie 2016 roku formacji.

Venatores 2 : 0 PRIDE

(polskie eliminacje do WESG 2017)
16 5 Cache 10 13
11 3
16 11 Mirage 4 7
5 3
 Train 

Mecz finałowy rozpoczął się na wybranym przez PRIDE Cache’u. Dlatego też nie ma się co dziwić, że początkowo to właśnie podopieczni Michała „mhla” Engela byli stroną dominującą, czego dowiedli zwłaszcza w końcówce pierwszej połowy. To właśnie wtedy w piorunującym stylu zwycięzcy Pucharu Polski Cybersport przeszli od wyniku 6:5 to 10:5. To dawało im względny spokój przed drugą połową, ale ten został szybko zachwiany, gdy Venatores zdecydowanie ruszyło do odrabiania strat. Już od wygranej pistoletówki stark i spółka przejęli inicjatywę, kompletnie dominując bardziej utytułowanego rywala. Przewaga PRIDE topniała w zastraszającym tempie, aż wreszcie zniknęła w ogóle. Mimo to oponenci ekipy Jacka „MINISE” Jeziaka ani myśleli się zatrzymać, dzięki czemu doprowadzili do korzystnego dla siebie rezultatu 16:13.

Napędzeni takim obrotem spraw reprezentanci Venatores kontynuowali dobrą passę na Mirage’u, w szczytowym momencie prowadząc nawet 8:2. PRIDE było kompletnie rozbite, czego efektem była aż siedmiopunktowa strata przed zmianą stron. Co gorsza, zawodnicy mhla taki wynik osiągnęli grając po teoretycznie łatwiejszej stronie, przez co ich szanse na awans malały coraz bardziej. Trzecia drużyna mistrzostw Polski nie miała już za bardzo z czego wracać i nie pomogła nawet wygrana runda pistoletowa. Venatores było bardziej zdeterminowane, dzięki czemu to właśnie ten zespół zwyciężył 16:7.

Na ten moment lista uczestników europejskich finałów WESG prezentuje się następująco:

Belgium NOREG Team Endpoint GameAgents
Nemiga Gaming Team EnVyUs Limitless Addict BIG
Venatores Russia Quantum Bellator Fire Space Soldiers
Resistance GODSENT Fnatic Team Ukraine

W walce o drugie przeznaczone dla polski miejsce naprzeciwko siebie staną dziś o godz. 18:00 AGO Gaming oraz tomorrow. Warto przypomnieć, że europejskie kwalifikacje do World Electronic Sports Games 2017 odbędą się 22 – 26 listopada w Barcelonie. W ich trakcie do wygrania będzie łączna pula nagród w wysokości 92,5 tysiąca dolarów oraz dwanaście slotów na światowych finałach WESG 2017.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Virtus.pro przegrywa z Venatores i nie zagra na WESG 2017!

Na początku tego roku polski Counter-Strike odniósł największy sukces w historii edycji Global Offensive. Dwie formacje znad Wisły, Virtus.pro oraz Te...