fot. Riot Games

Zmiany w EU LCS! Koniec Challenger Series i baraży w wiosennym splicie

Od dłuższego czasu spekuluje się na temat zmian dotyczących formatu przyszłorocznych rozgrywek EU LCS. Riot Games w końcu postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości i przedstawić wszystkie modyfikacje jakie zostaną wprowadzone w europejskiej lidze już na początku 2018 roku.

Po pierwsze, deweloperzy League of Legends zdecydowali się wrócić do dawnego systemu ligi, który opierał się na podwójnym każdy z każdym w trybie best-of-one. Według Riot Games rozwiązanie z potyczkami w trybie best-of-three, które zostało wprowadzone na początku bieżącego roku, nie przynosi korzyści zarówno dla fanów, jak i uczestniczących w lidze formacji. Powrót do potyczek Bo1 i usunięcie podziału na dwie grupy pozwoli entuzjastom na obejrzenie większej liczby pojedynków w krótszym czasie, co oczywiście ma przełożyć się także na zwiększenie liczby oglądających zmagania.

Riot Games doszło również do wniosku, że spotkania nie mogą dłużej odbywać się przez trzy lub cztery dni w tygodniu, dlatego też rozgrywki EU LCS będą transmitowane przez dwa dni. Nie ujawniono jeszcze dokładnych informacji dotyczących tego, w jakie dni będziemy oglądać mecze EU LCS w przyszłym roku, lecz napomknięto, iż zgodnie ze statystykami najbardziej korzystnymi dniami były: piątek, sobota oraz niedziela. Jeśli chodzi o godziny rozpoczęcia zmagań, to najprawdopodobniej będzie to 17:00.

Co ciekawe, nie zobaczymy już turniejów barażowych w środku sezonu. Ekipy, które zakwalifikowały się do wiosennego splitu EU LCS 2018, pozostaną w lidze także w letniej rundzie, bez względu na to, które miejsce zajmą w tabeli. Podobne rozwiązanie ma zostać zastosowane także w kwestii zamiennika europejskiego Challenger Series – więcej informacji znajduje się poniżej. Takie kroki podejmowane są w celu ustabilizowania ligi i ubezpieczenia organizacji, aby te mogły podejmować się długoterminowych inwestycji.

Parę miesięcy temu organizacje, których podopieczni występują na co dzień w EU LCS, zagroziły Riot Games odejściem z ligi z uwagi na zbyt małe dochody. Włodarze EU LCS wciąż pracują nad najlepszym rozwiązaniem, lecz w 2018 roku organizacje nie tylko otrzymają zwiększoną sumę pieniędzy za uczestnictwo w lidze, ale także uzyskają bonus finansowy za oglądalność rozgrywek.

Riot nie zapomniał także o zawodnikach, którzy nie grają na najwyższym szczeblu. W 2018 roku nie zobaczymy już Challenger Series, zamiast tego to europejskie rozgrywki regionalne będą pozwalać najbardziej utalentowanym zawodnikom z Europy rozwijać się i rywalizować w profesjonalnych zmaganiach. Najlepsze drużyny z regionalnych lig zakwalifikują się na specjalny ogólnoeuropejski turniej, który będzie odbywał się dwa razy do roku.

Pełny opis zmian dotyczących rozgrywek EU LCS 2018 znajdziecie na oficjalnej stronie lolesports.com.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

BenQ zapowiada myszki ZOWIE EC1-B i EC2-B z sensorem 3360

ZOWIE zapowiada nowe myszki EC1-B i EC2-B wyposażone w precyzyjny sensor 3360, zapewniający graczom zupełnie nowe wyczucie ruchu. Nowością jest umies...