fot. FIFA

FIWC zmienia format. Poznajcie FIFA eWorld Cup 2018

Za pośrednictwem swojej strony internetowej, FIFA poinformowała o zmianach, jakie zajdą w FIFA Interactive World Cup, a właściwie już FIFA eWorld Cup. Postanowiono dokonać rebrandingu, który ma rozpocząć nowy rozdział w historii turnieju.

Historia FIFA Interactive World Cup sięga roku 2004, kiedy to rozegrana została pierwsza edycja tego turnieju. W ostatnich latach kwalifikacja do finałów przebiegała w dość prosty sposób, gdyż najlepsi zawodnicy z kwalifikacji online awansowali do kwalifikacji regionalnych, których zwycięzcy brali udział w Wielkim Finale. Teraz format zmienia się całkowicie, gdyż stworzony został nowy system kwalifikacji.

Od teraz kwalifikacje regionalne zastąpione zostały turniejem FIFA 18 Global Series Playoffs. Dostać się do niego będzie można poprzez rozgrywki, które odbywać się będą przez pierwszą połowę przyszłego roku. Będą to m.in. zawody dla najlepszych graczy FUT Champions, FIFA eClub World Cup, a także inne turnieje kwalifikacyjne autoryzowane przez FIFA. Do Global Series dostanie się łącznie 128 graczy, po 64 na obie platformy – Xbox One oraz PlayStation 4. Ta część turnieju będzie rozgrywana offline. Najlepsze szesnastki będą miały możliwość wzięcia udziału w FIFA eWorld Cup Grand Final.

Oprócz zmian w systemie najważniejszego turnieju FIFA tego roku, dokonano także rebrandingu. FIFA Interactive World Cup zostało zmienione na FIFA eWorld Cup. Zmienione zostało także logo, które od teraz ma pokazywać, że rozgrywki są traktowane na poważnie.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
SSG

Teraz albo nigdy. Czy Samsung Galaxy zdoła zdetronizować SKT T1?

Miłośnicy profesjonalnych rozgrywek League of Legends z pewnością odliczają już godziny do rozpoczęcia najważniejszego pojedynku w tym roku. Już jutro...