Samsung GALAXY
fot. Riot Games

SK telecom T1 na kolanach! Samsung GALAXY mistrzem świata!

Niespodzianka na Stadionie Narodowym w Pekinie! Samsung GALAXY rozbiło trzykrotnych mistrzów świata z SK telecom T1 w trzech potyczkach i zgarnęło tytuł najlepszej drużyny League of Legends 2017 roku!

SK telecom T1 0 : 3 Samsung GALAXY

Pierwsza potyczka przebiegała dość spokojnie przez pierwsze dwadzieścia minut. Samsung GALAXY pokazało fantastyczne makro i bez problemów niszczyło kolejne struktury przeciwników. Parę minut po pojawieniu się Barona na Summoner’s Rift Ruler i spółka zdecydowali się go zgładzić. Plany pokrzyżował im Peanut, który wykradł im fioletowe wzmocnienie tuż sprzed nosa. Niemniej jednak to ekipa Ambitiona zwyciężyła w bezpośredniej walce. Kolejny Nashor był już tylko formalnością dla SSG. Bezradne SK telecom T1 nie było w stanie obronić się przed natarciem rywala.

Po krótkiej przerwie SKT postanowiło rozegrać wczesną fazę rozgrywki nieco agresywniej. Dwa pierwsze smoki wpadły na ich konto, lecz późniejsze walki drużynowe okazały się kompletną klapą. Samsung GALAXY zgarnęło wczesnego Barona i błyskawicznie powiększało swoją przewagę. Kolejne budynki rozpadały się, a drużyna Fakera nie była w stanie odpowiedzieć. Koniec końców SSG po prostu zabrało co swoje i zniszczyło Nexus oponentów.

Podopieczni kkOmy zmienili kompozycję i postanowili jeszcze raz zdominować pierwsze minuty gry. Samsung GALAXY świetnie radziło sobie w bezpośrednich bitwach drużynowych, ale to SKT kapitalnie wyłapało bezbronnego Rulera, dzięki czemu bez przeszkód zgładziło Barona. Crown i jego kompani niesamowicie dobrze bronili się przed natarciem przeciwnika, aby później zabić trzech reprezentantów SKT i zabrać Nashora. Formacja Fakera nie miała szans w obronie swojej bazy i musiała oddać aż dwie wieże przy Nexusie. Nieprawdopodobna forma Rulera dawała się we znaki SKT, które ostatecznie musiało pogodzić się z porażką po słabej walce na środku mapy.

Marzenia Fakera o czwartym tytule będą musiały zostać przesunięte na kolejny rok. Samsung GALAXY dokonało niemożliwego i zakończyło erę dominacji SK telecom T1 na światowej scenie. Dzięki triumfowi Samsung GALAXY wróci do domu bogatsze o 37,5% całej puli nagród Worlds 2017, natomiast SK telecom T1 musi się zadowolić 13,5% tej sumy. Ostatnie informacje na temat dokładnej kwoty, o jaką walczyły najlepsze drużyny świata, pojawiły się 2. listopada. Wynosiła ona wtedy 4 596 591 dolarów.

Klasyfikacja końcowa Worlds 2017:

Miejsce Drużyna Procent puli nagród
1. Samsung GALAXY 37,5%
2. SK telecom T1 13,5%
3-4. Team WE, Royal Never Give Up 7%
5-8. Cloud9, Fnatic, Misfits, Longzhu Gaming 4%
9-11. G2 Esports, Team SoloMid, GIGABYTE Marines 2,25%
12-13. ahq e-Sports Club, EDward Gaming 1,75%
14-16. Immortals, Flash Wolves, 1907 Fenerbahçe 1,25%
17-20. Hong Kong Attitude, Lyon Gaming, Young Generation, Team oNe eSports 0,75%
21-24. Kaos Latin Gamers, Dire Wolves, Gambit Esports, Rampage 0,5%

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Francja zmierzy się z Koreą Południową w półfinale Overwatch World Cup 2017

W gronie uczestników Overwatch World Cup 2017 pozostały już tylko cztery reprezentacje. Obyło się bez większych niespodzianek, bo w walce o tytuł mist...