fot. Blizzard

Poznaliśmy terminarz oraz format Overwatch League

Przy okazji BlizzConu poznaliśmy wreszcie więcej szczegółów na temat nadchodzącego wielkimi krokami Overwatch League. Włodarze studia Blizzard podzielili się z nami m.in. pełnym terminarzem imprezy, a także ujawnili dokładny podział nagród finansowych.

Całość zainauguruje rozgrywany między 6 a 9 grudnia tego roku pre-sezon, w ramach którego wszystkie dwanaście ekip zmierzy się ze sobą w Blizzard Arenie w Los Angeles. To będzie jednak tylko przedsmak regularnych zmagań, które rozpoczną się 10 stycznia. Zostaną one podzielone w sumie na 4 etapy, z których każdy będzie kończył się swoistymi play-offami, gdzie zagra najlepsza trójka danego etapu. Drużyny te walczyć będą o pulę w wysokości 125 tysięcy dolarów (z czego 100 tysięcy dla zwycięzcy). Poszczególne fazy odbywać się będą w następujących dniach:

  • Etap 1.: 10 stycznia – 10 lutego
  • Etap 2.: 21 lutego – 24 marca
  • Etap 3.: 4 kwietnia – 5 maja
  • Etap 4.: 16 maja – 16 czerwca

Jednocześnie cała dwunastka uczestników podzielana została na dwie dywizje – pacyficzną i atlantycką. Podczas rozgrywek ekipy mierzyć się ze sobą będą zarówno w ramach dywizji, jak i poza nimi, jednakże podział ten będzie miał znaczenie podczas przydzielania rozstawień w play-offach. Oto w jaki sposób podzielono wszystkie zespoły:​

Dywizja pacyficzna
Dallas Fuel Los Angeles Gladiators Los Angeles Valiant San Francisco Shock Seoul Dynasty Shanghai Dragons
Dywizja atlantycka
Boston Uprising Florida Mayhem Houston Outlaws London Spitfire New York Excelsior Philadelphia Fusion

Wszystkie mecze rozgrywane będą w systemie BO4 we wspomnianej już Blizzard Arenie. W przyszłości jednak, gdy uczestnicy wybudują dedykowane siedziby w swoich miastach, rozgrywki przeniosą się tam. Dlatego też już teraz podczas starć wprowadzony zostanie format gość vs gospodarz. Z tego też powodu każda ekipa ma swoje barwy domowe i wyjazdowe, w których występować będąsterowanie przez poszczególnych graczy postacie. Poniżej prezentujemy pierwszą kolejkę pre-sezonu, od której dzielą nas już tylko cztery tygodnie:

7 grudnia
01:00 Florida Mayhem vs Philadelphia Fusion BO4
03:00 Los Angeles Valiant vs San Francisco Shock BO4
05:00 Seoul Dynasty vs Shanghai Dragons BO4
11:00 Los Angeles Gladiators vs London Spitfire BO4
8 grudnia
01:00 Dallas Fuel vs Houston Outlaws BO4
03:00 New York Excelsior vs Boston Uprising BO4

Na sam koniec sezonu zasadniczego rozgrywana będzie natomiast faza pucharowa, do której awansuje sześć drużyn – po jednej najlepszej z każdej z dywizji oraz cztery pozostałe z najlepszym bilansem w ogóle. Od 11 lipca będą one walczyć o awans do wielkiego finału, który odbędzie się w dniach 26-28 lipca. Jego zwycięzca zgarnie główną nagrodę w wysokości aż miliona dolarów oraz otrzyma trofeum za mistrzostwo Overwatch League. Tak czy inaczej, sumując wszystkie nagrody, jakie Blizzard przewidział na pierwszą edycję OWL, otrzymamy zawrotną sumę w wysokości 3,5 miliona dolarów.

Więcej informacji na temat pierwszego sezonu Overwatch League przeczytać można na oficjalnej stronie internetowej rozgrywek, która znajduje się pod tym adresem. Także tam opublikowano już szczegółowy terminarz oraz dokładne kadry wszystkich drużyn, które już na początku grudnia rozpoczną rywalizację o triumf w prestiżowych zawodach.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

SL i-League: Virtus.pro vs Renegades – statystyki graczy

Nie tak finał StarLadder i-League Invitational Shanghai 2017 wyobrażali sobie polscy kibice. Wydawało się, że to Virtus.pro skazane jest na sukces i g...