fot. Webedia/Studiosushi James Cao

DaXe zwycięża w finale ESWC Paris Games Week 2017

Reprezentant Paris Saint-Germain eSports, Lucas „DaXe” Cuillerier, zajął pierwsze miejsce podczas turnieju ESWC PGW FIFA 18. W finale pokonał on zawodnika FC Basel, Floriana „Cody’ego” Müllera.

Zgodnie z systemem turnieju, w wielkim finale zmierzyli się ze sobą zwycięzcy z zawodów odbywających się na obu konsolach – PlayStation 4 oraz Xbox One. W pierwszych lepszy był Cody, natomiast w drugich reprezentant Paris Saint-Germain eSports, DaXe. Dla wielu to właśnie ten drugi był największym faworytem do zdobycia tytułu. Dla Francuza jest to drugie takie wyróżnienie, gdyż w zeszłym roku udało mu się pokonać Timo „TimoXa” Siepa, obecnie zawodnika VfL Wolfsburg.

Wśród zawodników biorących udział w play-offach turnieju zobaczyć mogliśmy m.in. reprezentanta Teamu Vitality, Corentina „RocKy’ego” Chevreya, gracza AS Monaco Esports oraz byłego mistrza ESWC, Vincenta „Vincha” Hoffmanna czy chociażby wcześniej wymienionego finalistę z zeszłego roku, TimoXa.

Wielki finał odbywał na obydwu platformach. W pierwszym spotkaniu rozgrywanym na Xbox One lepszym okazał się być Cody, który wygrał aż 3:1. Wydawało się, że będzie bardzo trudno wrócić z tego wyniku, jednak w drugiej grze bardzo dobra pierwsza połowa przywróciła mu nadzieję na zdobycie tytułu. Jego sytuacja znacznie się polepszyła po szybkim ataku na początku drugich 45 minut, choć już kilka chwil później mieliśmy wynik remisowy w całej serii. Gdy nieudane wejście Cody’ego w polu karnym zakończyło się golem dla jego rywala wielu było pewnym, że poznaliśmy triumfatora tegorocznego ESWC. Ostatecznie to właśnie DaXe sięgnął po jeden z najważniejszych tytułów w ciągu sezonu.

Klasyfikacja końcowa
1. miejsce Lucas „DaXe” Cuillerier 7 000 dolarów
2. miejsce Florian „Cody” Müller 4 000 dolarów
3. miejsce Lev Vinken 2 000 dolarów
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy komplet uczestników zamkniętych eliminacji do ELEAGUE Major 2018

Lista uczestników styczniowych zamkniętych eliminacji do ELEAGUE Major Boston 2018 liczy już szesnaście nazw, co oznacza komplet. Jako ostatni do tego...