Właściciel Dallas Cowboys przejmuje compLexity Gaming

Międzynarodowa organizacja compLexity Gaming zyskała nowych właścicieli. Przejęcia dokonali Jerry Jones oraz John Goff – ten pierwszy to właściciel występującego w NFL Dallas Cowboys, drugi natomiast zajmuje się inwestycjami związanymi z nieruchomościami.

Szczegóły całej transakcji nie zostały ujawnione. Wiadomo tylko, że rodzina Jonesów, a także biuro Goff Capital stali się nowymi większościowymi udziałowcami. Roszada ta nie przyniesie jednak daleko idących zmian w zarządzie i dotychczasowy dyrektor generalny oraz współzałożyciel compLexity, Jason Lake, utrzyma swoją posadę i status mniejszościowego współwłaściciela. Swoje związki z organizacją zerwał natomiast jej drugi współtwórca Jason Bass, który sprzedał swoje udziały.

Rozwój profesjonalnego grania to coś spektakularnego. Jesteśmy niezwykle podekscytowani, gdyż zyskaliśmy możliwość współpracy zarówno z uznaną amerykańską organizacją, jak i przemysłową ikoną, weteranem i profesjonalistą, jakim jest Jason Lake – przyznał w przygotowanym z tej okazji oświadczeniu Jones. – Nasza infrastruktura, personel oraz doświadczenie w zawodowym sporcie dadzą ogromne korzyści. Jesteśmy w pełni skupieni na tym, by przez następne lata zapewnić compLexity odpowiednie warunki do dalszego rozwoju – dodał.

Powstałe w 2004 roku compLexity Gaming posiada w swoich szeregach kilka dywizji, skupionych wokół takich gier, jak Counter-Strike: Global Offensive czy też Dota 2. Jak zostało już ogłoszone, zespoły odpowiedzialne za obie produkcje studia Valve zostaną wraz z całym zarządem przeniesione do regionu Dallas-Fort Worth. Nowe biura organizacji znajdą się w siedzibie Dallas Cowboys w The Star in Frisco, gdzie w przyszłości powstanie dedykowana esportowi infrastruktura.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
UoL Vizicsacsi

Vizicsacsi i Hylissang dołączą do OpTic Gaming?

Kolejne wieści docierają w sprawie składu Unicorns of Love na przyszły sezon rozgrywek. Na stronie Medium.com pojawiła się informacja, jakoby z drużyn...