fot. DreamHack/Jennika Ojala

Oficjalnie: electronic nowym graczem Natus Vincere!

Od dawna zapowiadany transfer wreszcie doszedł do skutku! Denis „electronic” Sharipov, który dotychczas reprezentował barwy FlipSid3 Tactics, został nowym graczem Natus Vincere. W drużynie zajął miejsce odsuniętego jakiś czas temu Denisa „seizeda” Kostina, który jednocześnie powędrował na wypożyczenie do F3.

O możliwych przenosinach Rosjanina mówiło się już latem, gdy media pękały od plotek dotyczących odnowionego składu Na’Vi. Ostatecznie 19-latek okazał się wówczas zbyt drogi dla włodarzy z Ukrainy i ci postanowili dać jeszcze jedną szansę seizedowi. Wystarczyły jednak kompletnie nieudane występy zespołu na m.in. DreamHack Masters Malmö 2017 czy ELEAGUE CS:GO Premier 2017, by widmo zmian ponownie zamajaczyło nad Kijowem.

To były najtrudniejsze negocjacje transferowe w mojej karierze i jestem zadowolony, że udało nam się w końcu dojść do porozumienia – przyznał bez ogródek Yevhen Zolotarov, dyrektor generalny Natus Vincere. – Wierzę, że electronic pomoże drużynie powrócić na salony, zaś fani będą czerpać przyjemność z oglądania go w akcji. Jednocześnie chciałbym życzyć powodzenia seizedowi, który był wiernym pracownikiem Na’Vi przez ostatnie cztery lata. Zawsze byłeś profesjonalnym oraz lojalnym zawodnikiem, co jest rzadkie w dzisiejszych czasach. Dziękujemy ci, Dan – zakończył.

Dla electronica będzie to największe wyzwanie w jego dotychczasowej karierze. Nastolatek od dawna posiada łatkę ogromnego talentu, który miał dusić się w stającym się dla niego coraz bardziej ciasnym FlipSid3. Dowodem na taki stan rzeczy miały być nierzadko kosmiczne statystyki, które wykręcał Sharipov, a którymi kompletnie deklasował swoich pozostałych kolegów z zespołu. Teraz rosyjski gracz otrzyma możliwość wykazania się na o wiele wyższym poziomie. Pierwszy test już niedługo podczas grudniowego DreamHack ASTRO Open Winter 2017.

Jestem niezwykle podekscytowany faktem, że dano mi możliwość reprezentowania tak wspaniałej organizacji. Mam nadzieję, że razem uda nam się osiągnąć niesamowite rzeczy i zapewniam, że dam z siebie wszystko, by tak właśnie było – nie krył ekscytacji electronic.

W tej sytuacji skład Natus Vincere prezentuje się następująco:

  • Ioann „Edward” Sukhariev
  • Egor „flamie” Vasilyev
  • Oleksandr „s1mple” Kostyliev
  • Danylo „Zeus” Teslenko
  • Denis „electronic” Sharipov
  • Mykhailo „kane” Blagin – trener
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

FaZe wraca na fotel lidera w najnowszej odsłonie rankingu HLTV

Anglojęzyczny portal HLTV.org zaprezentował zaktualizowaną odsłonę swojego rankingu drużyn CS:GO. W pierwszym z listopadowych zestawień nie doszło do...