World Cyber Games powróci w 2018 roku!

World Cyber Games to jedna z najbardziej legendarnych oraz zasłużonych dla rozwoju esportu serii turniejów, jakie kiedykolwiek się odbywały. Wraz z końcem 2013 roku, po rozegraniu światowych finałów w chińskim Kunshan, zaprzestano organizowania zawodów spod szyldu WCG. Dziś pojawiła się informacja mówiąca o tym, że zmagania mają powrócić już w przyszłym roku.

Jak donoszą azjatyckie portale informacyjne, World Cyber Games 2018 ma odbyć się w Bangkoku 26-29 kwietnia. W celu organizacji zawodów firma rozpoczęła współpracę z Thailand Convention and Exhibition Bureau (TCEB), dzięki której zmagania zagoszczą w IMPACT Convention Center. Na chwilę obecną nie ujawniono jednak więcej szczegółowych informacji na temat całego wydarzenia. Organizatorzy mają się nimi dzielić w najbliższych tygodniach.

WCG swoją działalność zaczęło w 2000 roku, organizując WCG Challenge. Z czasem zmagania zyskiwały na prestiżu, dzięki czemu stawały się coraz bardziej popularne. Dokładnie 5 lutego 2014 roku CEO firmy Brad Lee poinformował, że podjęto decyzję o zaprzestaniu przygotowania kolejnych edycji. Od tamtego czasu kilka razy pojawiały się plotki o powrocie zmagań. Najbardziej konkretne dotarły w marcu 2017, kiedy to koreański serwis Naver poinformował, że nowym właścicielem marki została firma Smilegate odpowiedzialna m.in. za stworzenie gry Crossfire. Teraz WCG ma odłączyć się od koreańskiego wydawcy, by działać niezależnie.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

BIG, EnVy i G2 rozpoczną ostatni tydzień ESL Pro League

W pierwszej porcji meczów ostatniego tygodnia zmagań sezonu zasadniczego szóstej edycji ESL Pro League kibice w akcji zobaczą kilka drużyn zamieszanyc...