fot. Riot Games

Lyon Gaming ukarane przez Riot Games

Jeden z zespołów, który brał udział w fazie play-in Mistrzostw Świata, a na co dzień występujący w LLN, Lyon Gaming, został ukarany przez Riot Games. Powodem ma być nielegalne użycie nazwy oraz loga organizacji.

Jak informuje Riot Games za pośrednictwem swojej strony internetowej, organizacja nie ma prawa do wykorzystywania nazwy oraz loga, co łamie jedno z postanowień umowy zawartej pomiędzy drużyną grającą w Meksyku, a twórcą League of Legends. Chodzi dokładnie o klauzule 6.1 oraz 6.2, które mówią, że organizacja ma pełne prawa do podpisania umowy, a także że wszelkie dokumenty dostarczane Riot Games nie będą zawierać fałszywych oświadczeń. Głównym zarzutem jest jednak dalsza część, która mówi o tym, że organizacja posiada pełne prawa do korzystania z logotypów, a także nazwy.

W związku z tym, że Lyon Gaming nie jest właścicielem ani jednego, ani drugiego, zostali oni ukarani karą grzywny wynoszącą 12 500 dolarów, która nie może mieć wpływu na zarobki zawodników lub sztabu szkoleniowego. Dodatkowo, uczestnicy Mistrzostw Świata muszą zmienić nazwę oraz logo przed początkiem sezonu 2018. Riot Games zagroziło także, że w razie ponownego złamania tych punktów umowy mogą rozpatrywać usunięcie organizacji ze swoich rozgrywek.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO podejmie Kinguin w meczu online. W akcji zobaczymy także PRIDE

We wtorek do akcji wchodzi polska czołówka, która od godzin popołudniowych rozpocznie rywalizację w ramach przeróżnych online'owych zawodów. W akcji z...